Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Poze adunate de prin locuri vizitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand m-am dus prima oara in Canada, toti ma intrebau de acolo daca am gustat ceva specialitate nu-i stiu numele ca nu-l voi gusta si asa.   Nu imaginau ca e cineva care refuza hrana lor de "semnatura"!!!  De ce as da bani pe ceva, daca nu-mi place, e regula jocului la mine.   Poutine e numele mancarii, nu e scump, dar nu comand asa o amestecatura, imi face rau.

https://www.hostelworld.com/blog/best-traditional-canadian-food/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici in localuri cu profil din India nu mananc altceva decat bucati de carne si de peste tras pe o sabie si grilat, langa ceapa si ardei gras rosu caramelizat fara nici un condiment, sare si piper adaug eu.  Clientii vor ceva iute, parca concureaza la cata iuteala rezista, DAR o parte din clienti care vad cu ce am fost servita ca aduce tot pe sabie carnea si are o aroma si fum  placut, mereu cheama proprietarul sa-l intrebe de ce nu este pe Menu Plan acel ceva???    Nu mananc eu tocanitele lor, doar Pilaful facut in casa de cineva bine cunoscut, dar si acel sezon s-a terminat ca majoritatea au murit, s-au mutat si in Phoenix nici n-avem mai mult de 2 cunostinte, dar cu COVID s-a terminat si relatia in persoana.    

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa pun și eu o poza din călătoria periodica pe care o fac la origini în Balcani. Ca nu e românul mai frate cu altcineva decât cu sârbul, bulgarul, macedoneanul și chiar cu grecul. 

IMG-20220919-WA0006.jpeg

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×