Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

Cum scapam de monotonie!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum alungam monotonia dintre doua persoane care spun ca se iubesc f. mult, sunt impreuna de f. mult timp, dar...

Nu mai este cum a fost... Lipseste ceva! Unde gasim acel ceva si mai ales cum...

Este o solutie despartirea... daca monotonia a aparut ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comunicare...poate! 8)

Dar ce te faci cand vb cu ea ore la tel at cand nu e langa tine...

(iti spune ca te iubeste, crezi asta ... dar vb cu un x 5 min si mintea ii zboara in alta parte. Apoi te suna vb o noapte si spune da-i draq pe toti pe tine te iubesc ... 1,2,3 zile si se cam repeta... in diverse ipostaze)

Ce mai poate fi salvat...? Cine greseste el pentru ca o iubeste sau ea pentru ca nu mai cauta pasiunea in relatia lor... dar nici nu-la poate "elibera"... plange si spune ca doar pe el il iubeste... si ii cere sa o ajute sa-si revina... sa faca ordine in viata ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate , daca a intervenit monotonia , o relatie incepe sa alunece pe panta declinului.....la inceput e dragoste, apoi devine o obisnuinta necesra-daca nu stii sa pastrezi asta ajungi la monotonie...apoi apare compromisul , plictiseala, disperarea ...si cauti pe altcineva...cred ca te opresti din cautare numai daca iti gasesti celebra jumatate....dar se intampla destul de rar...se pare ca oamenii rezista cu greu numai cu un singur partener...ratiunea, constiinta e ceea ce ii tine legati de celalalt , in momentul cand dispare iubirea, dar dorinta le spune altceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca se iubesc ...atunci cand sunt impreuna se inteleg minunat de bine... el stie asta... dar de ea nu poate fi sigur (pot vedea fericire pe fata ei... dar nu stiu ce e ascuns in sufletul ei) 8)

E vreo sansa ca lucrurile sa decurga bine... sa salvezi relatia... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca se iubesc ...atunci cand sunt impreuna se inteleg minunat de bine... el stie asta... dar de ea nu poate fi sigur (pot vedea fericire pe fata ei... dar nu stiu ce e ascuns in sufletul ei)  8)

E vreo sansa ca lucrurile sa decurga bine... sa salvezi relatia... :yawn:

[snapbacca]62104[/snapbacca]

 

 

este necesar ca el sa incerce sa o inteleaga, sa incerce ceva nou, ceva nebunesc dar care stie ca ei ii place mult, poate in acest fel poate sa readuca totul la cum a fost. Asa, dupa cum ai expus tu problema, sa-ar putea ca ea doar sa joace teatru cand e cu el, pentru ca se simte in siguranta alaturi de elsau poate pur si simplu din rutina, stiind ca pe el asta il face fericit.

Dupa parerea mea, monotonia poate disparea facand lucruri nebunesti, hazlii care plac amandurora 8) :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2 persoane , un cuplu, sunt impreuna, se plac, se iubesc, petrec timp impreuna, si la un moment dat nu mai am despre ce sa vorbeasca; si atunci el o cere in casatorie.... iar incepand din acel momentor avea mereu despre ce sa vbeasca 8))

 

ee o replica (aproximativa) dintr`un film 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca se iubesc ...atunci cand sunt impreuna se inteleg minunat de bine... el stie asta... dar de ea nu poate fi sigur (pot vedea fericire pe fata ei... dar nu stiu ce e ascuns inimioara eu sau in capul eu asa`sa femeile toate sunt perverse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o solutie despartirea... daca monotonia a aparut ?

[snapbacca]62035[/snapbacca]

Da. Despartirea poate fi o solutie chiar buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ar putea reusi sa-si dea seama daca joaca sau nu teatru...

Ceva concret... sau ceva f. bun!

Avand in vederea ca sunt de foarte mult timp impreuna (ani de zile) el a avut surpriza sa vada ca nu o cunoaste atat de bine pe cat credea...

Tot timpul ia oferit siguranta(cadouri,calatorii...),a fost cu ea peste tot a facut din ea o parte din viata lui... Ca o "carte de vizita" -- toti care`la cunosc o cunosc si pe ea... ca fiind iubita lui...

Situatia eii financiara nu e una rea, deci nu cred ca ar fi vorba despre bani, nu cred ca ar putea fi materialista!

Dar atunci unde e problema... In faptul ca el a iertat mereu unele nimicuri...?

Sau ca acesti doi parteneri se iubesc inegal ? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×