Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Preston

Abuzul minorilor şi instinctul matern – cum se manifestă acest instinct si la ce se reduce de fapt?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ia discutati voi despre CP pe PM

Nu deranjeaza ca vrea sa-i trimita mesaje. Din partea mea poate sa-i dea pe PM.mess,mail....cum doreste :bye:

Ai o perceptie gresita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati scris si voi ca sa va aflati in treaba. De fapt care e problema voastra, de ce va deranjeaza pe voi ca omul vrea sa-i trimita mesaj lui Cleric? De ce simtiti voi neaparat nevoia sa il discreditati?

 

Mai, nu cred ca vrea nimeni sa-l discrediteze; vor oamenii sa-l avertizeze. Spun din experienta de a fi crezut ca dl Cleric Preston era "original", "nonconformist" etc. Pana a inceput sa se lege de aspecte din viata unor useri (de gen aspect fizic, etnie, dizabilitati). Nu are nici o limita. Crede-ma, cu asemenea persoane e mai bine sa nu ai de-a face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ar fi sa-i observati pe toti cei care fac evaluari la persoana, le arunca altora niste vorbe (chiar mizerii) absurde si batjocoritoare (e adevarat- fara injurii, si doar injuriile cred ca ar necesita invizibilizare). Dar asta e

Editat de Tavi99

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru sfaturi... dar ma rog...articolele postate de aceasta persoana sunt foarte interesante. Am rasfoit destul internetul dar nu am gasit in limba romana astfel de articole care privesc psihologia umana din aceasta perspectiva . Daca un forumist de pe aceste meleaguri are mai multe informatii referitor la acest gen de psihologie ( chiar si in limba engleza) va rog sa ma informati (situri,linkuri). Multumesc

Editat de MMelody

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va multumesc pentru sfaturi... dar ma rog...articolele postate de aceasta persoana sunt foarte interesante. Am rasfoit destul internetul dar nu am gasit in limba romana astfel de articole care privesc psihologia umana din aceasta perspectiva . Daca un forumist de pe aceste meleaguri are mai multe informatii referitor la acest gen de psihologie ( chiar si in limba engleza) va rog sa ma informati (situri,linkuri). Multumesc

 

Analiza tranzactionala se numeste. Gasesti pe net destule carti si aici pe forum, daca vei cauta, vei mai gasi topicuri interesante deschise de iosafat/C.P.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×