Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Banii sau Iubirea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmm...mi-a venit o idee, zic eu, interesanta. E o problema contemporana, ca sa zic asa. Ce credeti ca prefera femeile i ziua de azi? BANII sau IUBIREA?

 

Deja m-am saturat sa vad pustoaice urcandu-se la diferiti barbati in masini numai pentru bani. Procedeaza oare bine? Ce fel de fete sunt astea? Din ce motive o fac?

 

Astept parerile voastre...sper sa va placa topicul. Pupici! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce credeti ca prefera femeile i ziua de azi? BANII sau IUBIREA?

 

Nici femeia timpului trecut, nici femeia de astăzi nu-şi poate cumpăra bijuterii, sandale, rochiţe duc

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubirea pentru bani unele - 80%

iubirea - 15%

banii - 5%

 

asta e parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal am ajuns sa accept ideea asta si asta pt ca i-am gasit o logica. Noi in general cautam frumusetea! cam asta dorim sa avem de la persoana de langa noi.... frumusete si restul calitatilor. Femeia cauta siguranta financiara si restul. Femeia aia care iese cu un tip cu bani chiar este convinsa ca il iubeste.... cum si noi suntem convinsi ca o iubim pe tipa aia frumoasa. Sa va spun care sunt sansele ca un cuplu format dintr-o tipa frumoasa si un tip cu bani ... dar in rest medicori sa ramana impreuna in cazul in care el nu mai are bani sau ea pateste ceva si nu mai este "buna"? Cred ca le intuiti si voi.

 

Totusi mai sunt si exceptii, iar daca o tipa frumoasa si desteapta il iubeste sincer pe unul care nu are bani...... atunci il invidiez pe respectiv, pentru ca va ajunge sa aiba si bani ... si pozitie sociala... etc si v-o jur ca nu va fi meritul lui. :)

 

Apropo.... caut si eu o astfel de fata, dar o sa postez la rubrica de matrimoniale. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu m-am convins cum sta treaba. Mult mai importanta e iubirea...si va spun sincer, ca traiesc intr-un anturaj acum cu oameni cu bani multi si ma uit la nevestele lor cat de nefericite sunt "acasa" (daca si aia se poate numi casa). Nu imi dau seama de ce unele femei prefera banii in locul fericirii. Ce satisfactie ar avea de pe urma banilor? Majoritatea sunt si niste inculte, deci banii le ajuta numai la aspectul fizic. Ca proaste sunt muuuuuuulte si nu mai au ce sa faca nici cu banii.

 

Mie una nu mi-ar placea sa stau acasa si sa imi astept sotul cu noptile, ca nu mai vine acasa de "atata treaba pe la birou" (evident, de la amante, ca daca are bani, imposibil sa nu aiba si macar o amanta). Daca mai arata si bine, nu mai vorbim...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca are bani, imposibil sa nu aiba si macar o amanta

Cu o astfel de atitudine nu stiu ce fel de oameni ai sa atragi :doh:

Eu unul is protejat, mi-am propus sa fiu sarac. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×