Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Walpurgisnacht a spus:
Daca tot te bate gandul ti-o faci la un atelier, mai bine ti-o faci acolo toata, pe masura ta.

Daca eu mi-am gasit rochie pe masura mea, sigur iti gasesti si tu.

Ai mai putin de 45 de kile?

 

De unde 45? :focus:

Atat aveam in liceu...acum am mai multicel, ce sa zic?

Dar de asta ce ziceti?

mirese.ecolet.ro/Rochii-de-mireasa/...ones-tyler.html

Este prea simpla?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vand rochie de mireasa White Lady marimea 38 (eu am 1,60 m si 50 de kg si mi a fost f buna)

Culoarea este ivoire. Pretul f avantajos.

post-91650-1262604698_thumb.jpg

post-91650-1262604547_thumb.jpg

post-91650-1262604721_thumb.jpg

post-91650-1262604562_thumb.jpg

post-91650-1262604731_thumb.jpg

post-91650-1262604736_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Calitatea materialelor nu mi-a parut buna la WL. Modelele arata binisor in cataloage (unele din ele, si in special cateva din colectiile vechi). Cu cat sunt mai noi, cu atat mai putin merg pe clasic si simplu. Preturile nu se merita.

Mariage Couture au si modele fine, si materiale pe masura. Daca fac reclama, sa se stearga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vand rochie de mireasa White Lady marimea 38 (eu am 1,60 m si 50 de kg si mi a fost f buna)

Culoarea este ivoire. Pretul f avantajos.

ia ce frumoasa a fost Cristina la nunta ei... :flowers:

e foarte frumoasa si rochia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IO nu imi cumpar rochie de mireasa, inca, dar wow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Felicitari pt fata din Iasi. Hmmmm, super sexy.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calitatea materialelor nu mi-a parut buna la WL.

 

 

Pentru cateva ore si din ziar e buna rochia de mireasa, e parerea mea!!! La fel nu prea merita mare investitie ca nu se mai imbraca cu alta ocazie si de vandut e greu sau de pastrat si mai greu ca se decoloreaza sau intra viermisorii si-l maninca!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru cateva ore si din ziar e buna rochia de mireasa, e parerea mea!!! La fel nu prea merita mare investitie ca nu se mai imbraca cu alta ocazie si de vandut e greu sau de pastrat si mai greu ca se decoloreaza sau intra viermisorii si-l maninca!!!

suptscriu. am inchiriat. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
suptscriu. am inchiriat. :)

 

 

vreau sa-mi inchiriez si eu rochia dar pana acum nu am gasit nimic care sa-mi placa. Caut o firma care sa inchirieze rochii de calitate, daca se poate de designer ar fi perfect.Sunt dispusa sa platesc oricat pt o rochie deosebita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, viitoare miresici!

Nunta mea a trecut...a fost o nunta de vis...iar acest lucru s-a datorat in parte si rochiei mele de mireasa,in care m-am simtit extraordinar,eleganta si foarte usoara.Nu vreau sa o tin in sifonier sa treaca timpul peste ea acolo,mai bine se bucura de ea si alte mireasa...asa ca am scos-o la vanzare.Este facuta la comanda,deci putem spune ca este unicat,este o rochie vaporoasa,usoara,in care am avut deplina libertate de miscare.Cei care au realizat-o sunt cei de la salonul Adore Couture,cei care aduc la noi in tara rochiile Slanovskiy,iar cine le-a trecut pragul si-au dat seama de profesionalismul lor si calitatea serviciilor oferite.Se potriveste unei fete cu trasaturi mignone,inalta cam de 1,65-1,68,potrivita ca si greutate,adica pe la 55-60 kg(cam un 38-40, sa zicem,sau M,eu cam atat port la camasi,sacouri,sau alte rochii).La spate are un corset care datorita siretelului permite si o usoara depasire a acestei greutati...Trena se poate ridica si prinde cu un clips care are aplicatii cu cristale SW.Nu ma pricep foarte bine la descrieri,asa ca cel mai bine e sa o vedeti voi,am atasat cateva imagini,ca sa va dati seama cum se aseaza,sau cum cade...Eu am achizitionat-o la pretul de 2600 ron si o dau la 1300 ron,dar nu e batut in cuie...negociem...

Pentru mai multe imagini intrati pe link-ul de mai jos.

http://picasaweb.google.com/ladybirdeu

Va astept la o vizionare live,eventual o proba,care se face in Bucuresti .

post-289476-1273668600_thumb.jpg

post-289476-1273668622_thumb.jpg

post-289476-1273668661_thumb.jpg

post-289476-1273668716_thumb.jpg

post-289476-1273668734_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×