Sari la conținut
Forum Roportal
petre2

Probleme KU800 Chocolate 3g

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un lg ku800 decodat in toate retelele (asa l-am cumparat), am activat web-ul pe el de la orange si am incercat sa folosesc Streamingul. Problema este ca nu a functionat. Am sunat la orange si au zis ca am streamingul blocat pe vodafone si ca trebuie sa ii fac o decodare pe partea de date (si asa este- daca intru in meniul setari>conectare> streaming nu pot sa modific numic, sunt niste date inghetate acolo, nu imi da voie sa modific).La orice service intreb imi zic ca nu au auzit de asa ceva si ma pun sa il resoftez. Nu vreau sa il resoftez, apar probleme dupa resoftare daca nu e facuta cum rebuie si merge foarte bine, asta este singura nemultumire pe care o am la el... Am mai incercat sa folosesc si televiziunea de la vodafone pe mobil vodafone live, tot la fel, nu a mers si ei au zis acelas lucru ca are functia streaming blocata si este setata pentru abonament, eu avand cartela nu am avut ce sa fac... Stie cineva sa imi zica mai multe despre "decodare pe partea de date", un soft cu care il pot decoda sau unde sa intreb de asta? Mai are cineva problema mea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×