Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Relatiile la distanta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre relatiile la distanta?Credeti ca functioneaza?

Personal cred ca "timpul si spatiul nu despart sufletele".Voi ce spuneti? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

timpul si spatiul nu despart sufletele, bine spus, insa eu cred ca relatiile la distanta nu depind doar de suflet. Cred ca se raporteaza intr-o mai mare masura la taria de caracter a fiecaruia decat la suflet. Si apoi mai sunt multe alte aspecte ce intervin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"timpul si spatiul nu despart sufletele" este foarte adevarat. am trait si inca mai traiesc o astfel de relatie si merge bine :oca: , ori de cate ori ne vedem pretuim acele momente mult mai tare decat daca ne-am vedea mai des.

e fff greu o astfel de relatie, dar daca exista incredere se poate.8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"timpul si spatiul nu despart sufletele" este foarte adevarat. am trait si inca mai traiesc o astfel de relatie si merge bine :oca: , ori de cate ori ne vedem pretuim acele momente mult mai tare decat daca ne-am vedea mai des.

e fff greu o astfel de relatie, dar daca exista incredere se poate.8)

[snapbacca]61888[/snapbacca]

 

Asa e...te inteleg mai bine decat crezi :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la sta altfel situatia.tin la o fata care din pacate vara asta sa mutat la parinti in Italia.Mia fost colega de banca si foarte buna prietena insa de la un timp am inceput sa o vad altfel,i-am marturisit sentimentele si din pacate am facuto sa se simta naspa ca stia ca lasa aici pe cineva care tine mult la ea.Acum sa intors pentru cateva zile si parca este mai mult de cand a plecat asa ca la mine nu a functionat zicala "ochi care nu se vad se uita"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e...te inteleg mai bine decat crezi :">

[snapbacca]61917[/snapbacca]

 

Mercica 8) Insemna ca si tu treci sau ai trecut prin ceva asemanator.8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea adevarata este ceva ce transcende spatiu si timpul. Este ceva ce pluteste undeva deasupra acestor categorii si le da un sens.

 

Asta nu inseamna insa ca toate relatiile la distanta functioneaza. Functioneaza numai acelea unde este intradevar dragoste adevarata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea adevarata este ceva ce transcende spatiu si timpul. Este ceva ce pluteste undeva deasupra acestor categorii si le da un sens.

 

Asta nu inseamna insa ca toate relatiile la distanta functioneaza. Functioneaza numai acelea unde este intradevar dragoste adevarata.

[snapbacca]62060[/snapbacca]

Frumos spus :oca: dar de unde stii care e dragostea adevarata? cum o recunosti? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ehhhhhhhhh? Aici nu exista o reteta sigura! Nimeni nu poate zice: asta e dragoste adevarata, pentru ca niciodata nu vom sti sigur daca e sau nu. trebuie sa o cautam mereu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ehhhhhhhhh? Aici nu exista o reteta sigura! Nimeni nu poate zice: asta e dragoste adevarata, pentru ca niciodata nu vom sti sigur daca e sau nu. trebuie sa o cautam mereu....

[snapbacca]62065[/snapbacca]

Incurcata problema mai e si asta cu dragostea adevarata 8) :yawn: atata cautare ca sa-ti dai seama pana la urma ca, de fapt, n-ai gasit nimic...furtuna intr-un pahar cu apa! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×