Sari la conținut
Forum Roportal
mareexecutor

Aveti un prieten/a homosexual; cum procedam?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In grupul vostru, la un moment dat apare un tip,adus de cineva din grup. Tipul de gasca,inteligent,spontan..e placut. Dupa trei patru iesiri, la o bauta mai mare,tipul spune ca e homosexual. Oca. tipul e baut, toata lumea rade.Dupa catva timp gasca se strange din nou. Tipul intr-un moment de liniste,spune ca nu a glumit data trecuta, si ca ar vrea sa-si aduca prietenul data viitoare. Nimeni nu e baut ,nici macar fetele(sic)... Cum procedam mai departe?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vad de ce sa-ar schimba ceva. doar sunt si ei oameni ca toti ceilalti, nu cred ca ar trebui sa fie inlaturati din gasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca si pana acum.

[snapbacca]61774[/snapbacca]

 

nu vad de ce sa-ar schimba ceva. doar sunt si ei oameni ca toti ceilalti, nu cred ca ar trebui sa fie inlaturati din gasca.

[snapbacca]61782[/snapbacca]

cand am vazut titlul topicului si am citit primul post, m-am gandit sa scriu exact chestiile astea...

 

mareexecutor, de ce consideri ca tb sa se schimbe ceva? cu ce va afecteaza pe voi asta?..nu e ca si cum a marturisit o crima si v-ar pune in pericol sau mai stiu eu ce..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, da. E misto asa; e o abordare matura...sa presupunem ca iesim toti pentru. trei patru zile, cu cortul sau la cabana.. noi cam toti santem cupluri 8) barbat femeie vreau sa zic..sau pe linga noi(baietii) trece o tipa misto...sau vedem un tip mai caraghios imbracat..ma intelegeti? adica momente care pana atunci erau prilej de glume..? E? chiar nu se schimba nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de tipul de gandire pe care-la are fiecare. Cineva cu o gandire matura nu ar pune inclinatiile sexuale are celor din jur pe prim plan. Afost sincer si v-a declarat ca e homosexual, cred ca ar trebui sa luati vestea ca atare si sa nu va preocupe asa de mult. Nu merge in maini, nu mananca pe urechi, nu vorbeste cu fundul...deci e normal.

Eu nu am un prieten homosexual, am un coleg de serviciu homosexual. Insa nu ne uitam la el ca la o stafie si nici nu facem discriminare dpdv al inclinatiilor sexuale. Este un tip jovial, foarte ingrijit, sufletist, stie sa aprecieze o femeie, si nu se da la nici unul dintre ceilalti colegi (masculi). Au lumea lor si cred ca ar trebui tolerati de societate pentru ca nu fac rau nimanui. Homosexualitatea este inscrisa in codul lor genetic si este incurabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aha, da. E misto asa; e o abordare matura...sa presupunem ca iesim toti pentru. trei patru zile, cu cortul sau la cabana.. noi cam toti santem cupluri 8) barbat femeie vreau sa zic..sau pe linga noi(baietii) trece o tipa misto...sau vedem un tip mai caraghios imbracat..ma intelegeti? adica momente care pana atunci erau prilej de glume..? E? chiar nu se schimba nimic?

[snapbacca]61877[/snapbacca]

da, ma, rog.. ceva ceva tot sa-a schimbat. la un nivel normal. e ca si cum ai spune parintilor ca nu mai esti virgin. macar la inceput, o tendinta de a te comporta diferit tot exista si poate chiar se manifesta..

 

ideea e sa o tratezi matur, cum ai spus si tu. sa nu lasi schimbari majore sa survina, inlaturandu-le pe cat posibil si pe cele minore.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna am fost de parere ca atat timp cat nu se manifesta in public... e oca, ma impac cu orientarile sexuale ale oricui. Acum ...tu ai pus problema unor iesiri cu cortul pe cupluri. E problema lui de acolo, trebuie sa fie constient ca gandirea noastra, a societatii in care traim deocamdata nu e pregatita in sensul ala, si ca vor exista priviri ("catalogabile") involuntare. Nu cred, insa ca ar trebui marhginalizati din prima. Incercati si voi sa priviti la ce fel de oameni sunt, atat el cat si prietenul lui ...nu la ce fac in timpul liber.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×