Sari la conținut
Forum Roportal
florianb

Sporturi periculoase

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca UNUL dintre cele mai periculoase sporturi sunt scufundarile fara echipament. :tease:

Nu glumesc este chiar un sport.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A dead one. Asta are o groaza de recorduri stabilite. Dar una din incercarile de record i-a fost fatala...

 

Recordurile lui sunt legate in general de free-soloing. Nu era unul din cataratorii de top mondial din punct de vedere tehnic, dar dispozitia de a face free-solo pe trasee dificile l-a plasat in alta categorie. Interesant e ca desi a fortat limitele riscului acceptabil, a murit cand a supraestimat echipamentul folosit, nu propriile abilitati de a se catara. E fascinanta povestea lui, dar in acelasi fel in care nebunia poate fi fascinanta. Nu prea are alta valoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca UNUL dintre cele mai periculoase sporturi sunt scufundarile fara echipament. :lol2:

Nu glumesc este chiar un sport.

 

Asa este, sau scufundarile cu echipament nepotrivit, sau sa te scufunzi fara sa fi instruit si sa stii ce sa faci.

Cred ca periculoase pot fi apropae toate sporturile, nepracticate cum trebuie, sau cine stie, ce miscare gresita faci si ai un accident.

Imi mai vine in minte surf-ul... pe valuri mari, mari de tot, cu tot cu tot felul de curenti...

Sau inotul in lacuri neamenajate, unde te poti agata in vegetatie si sa te traga la fund...

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, eu as zice ca unul din cele mai periculoase ( si poate si dureroase ) sporturi este gimnastica :blink:)

Am facut personal si nu e prea placut cand una iti apuca piciorul si ti-l ridica fortat in sus Dx Sau ( asta n-am patit-o din fericire ) cand te imping de spate pentru a cadea in spagat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×