Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

Mai saruta barbatul mana femeii?

Evaluează acest topic

Pupa-ti-as falanga  

46 membri au votat

  1. 1. Io inca mai sarut mana damelor

    • Da
      29
    • Nu
      17


Postări Recomandate

:) :roll:

cel mai fain e la birou,intre alte doamne doritoare de atentie,cand intra cate un client nerabdator in a-si rezolva problemele...ii rezolvi hartoagele ultrarapid,numai sa scapi de pupaturi si de invidia colegeler...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) :roll:

cel mai fain e la birou,intre alte doamne doritoare de atentie,cand intra cate un client nerabdator in a-si rezolva problemele...ii rezolvi hartoagele ultrarapid,numai sa scapi de pupaturi si de invidia colegeler...

Asta inseamna ca doamnelor le place sa fie tratate astfel.

Important e ca aceasta sa stie cum sa ofere mana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sarutatul miinii a ramas un obicei anacronic balcanic care nu se mai poarta oricit de "asa numit respect sa arate". Si asta din motive de igiena. Nimanui nu-i convine o atingere cu persoane cu care nu ai relatii apropiate si nu le cunosti. Una din putinele ipostaze in care este necesara aceasta atingere este cind se face cunostinta si atunci ... se da mina pur si simplu si ... cam atit.

 

La fel, asa cum am mai explicat de mai multe ori, barbatul NU deschide usa femei, NU ii trage scaunul sa se aseze si NU ii cedeaza locul in autobuz, aceste gesturi se considera ofensa la adresa ei si asta pentru ca femeia este egala barbatului si nu se simte inferioara.

Dar sigur toate de mai sus depind de cultura locului si in special de obiceiurile "casei".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta inseamna ca doamnelor le place sa fie tratate astfel.

Important e ca aceasta sa stie cum sa ofere mana.

 

Da,sunt si doamne care prefera sa le fie sarutata mana :roll:...eu insa,nu :)

 

E important ca toti sa stie unde ,cand,cui i se aplica un mod sau altul de salut.Vorba Diclonei,e penibil chiar cand intinzi mana ferm la nivelul taliei si ti se trage in sus cu forta,cum la fel de penibil e sa duci mana direct la gura omului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sarutatul miinii a ramas un obicei anacronic balcanic care nu se mai poarta oricit de "asa numit respect sa arate". Si asta din motive de igiena. Nimanui nu-i convine o atingere cu persoane cu care nu ai relatii apropiate si nu le cunosti. Una din putinele ipostaze in care este necesara aceasta atingere este cind se face cunostinta si atunci ... se da mina pur si simplu si ... cam atit.

 

La fel, asa cum am mai explicat de mai multe ori, barbatul NU deschide usa femei, NU ii trage scaunul sa se aseze si NU ii cedeaza locul in autobuz, aceste gesturi se considera ofensa la adresa ei si asta pentru ca femeia este egala barbatului si nu se simte inferioara.

Dar sigur toate de mai sus depind de cultura locului si in special de obiceiurile "casei".

 

va multumim.

 

acum va asteptam la topicul "ban" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
barbatul NU deschide usa femei,

 

 

Mie imi place sa mi se deschida usa, ca sa nu mai pun eu mana pe clanta murdara. :cheer:

 

va multumim.

acum va asteptam la topicul "ban" :)

 

Ca nuca-n perete! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar sigur toate de mai sus depind de cultura locului si in special de obiceiurile "casei".

 

Multe depind de asta.Americanii se imbratiseaza,englezii fac o plecaciune discreta la 1 m distanta unul de altul,romanii sleorpaie mainile romancelor...care mai stie exemple,n-ar fi rau sa le posteze :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multe depind de asta.Americanii se imbratiseaza,englezii fac o plecaciune discreta la 1 m distanta unul de altul,romanii sleorpaie mainile romancelor...care mai stie exemple,n-ar fi rau sa le posteze :)

 

Bărbaţii ruşi se sărută pe gură, asta e forma lor de salut. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubitul meu imi saruta mana din 5 in 5 minute :)

 

Sa-l bat? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×