Sari la conținut
Forum Roportal
Alones

Un mic sfat

Postări Recomandate

-al treilea incident sa intamplat acum cateva luni pe la ora 8 dimineata cand eu ma trezisem dar pur si simplu nu ma puteam misca .Reusisem sa deschid ochi si am vazut la capatul patului ceva negru ca un fel de om dar cocosat si am simtit o caldura foarte mare in mine si un fior plus ca imi tiuiau urechile acea silueta sa miscat in spatele meu unde pe urma a disparut iar eu am putut sa ma misc

-al patrulea incident sa intamplat in noaptea asta la ora 4 cand m-am trezit din somn la fel dar de data asta auzeam ca si

 

 

Nu imi amintesc cum se cheama, dar am vazut un documentar pe Discovery, acum cativa ani, in care acest episod, in care nu te poti misca, ai ochii deschisi si cineva cu o gluga sta la picioarele tale, este relatat cu o frecventa de necrezut de oameni din toata lumea.

Se vorbea de un procent, nu mi-l mai amintesc, dar stiu ca era mare de tot, de ziceai ca se vorbeste de dureri de masea, sau apendicita...

 

Mereu identic. Se pare ca este o reminescenta ancestrala, transmisa genetic, si care este activa la f multi oameni.

Asa ca nu-ti fa probleme.

La varsta ta, si eu imi faceam, caci de cateva ori am visat si eu acest incredibil de real vis.

Astazi am 45 de ani, si crede-ma ca nu am nici un fel de problema, de nici un fel.

 

Cauta documentarul si ai sa te convingi si singur, ok?

Editat de octavc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alones, am avut si eu niste intamplari putin asemanatoare cu ale tale

 

sfatul meu: daca esti religios du-te si vorbeste cu un preot, e cea mai indicata persoana in astfel de cazuri. un psiholog ateu nu te poate lamuri prea bine si ajungi sa-ti pierzi credinta

 

atunci cand e vorba de un inger al Domnului simti bucurie, liniste, fericire si daca e celalalt inger atunci simti frica, panica.. toate fara nici un motiv. in orice caz fa cruce si vezi ce se intampla. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in orice caz fa cruce si vezi ce se intampla. :D

:P

 

Alones, daca vrei sa le explici, trebuie sa te incerci sa-L privesti altfel pe Dumnezeu. Dupa Il vezi acum pe Dumnezeu, te asigur ca nu merge mana in mana cu parapsihologia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai in felul asta nu voiam sa fiu inteles. Nu vreau sa impun credinta nimanui. Doar ca pentru a intelege anumite lucruri, trebuie sa treci peste idei adanc inradacinate in subconstient. Idei care tin de Dumnezeu, evident.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA CIUDAT...............PAI CRED CA TOTUSI DACA E ADEVARAT GANDESTETA UMPIC........FEMEIA IN ALB CE FACEA STATEA PE PAI SI..???NIMIC DE CE TE SPERII PUS RI SIMPU STATEA PE PAT NU AVEA NICI O ARMA CU CARE SA ITI FACA CEVA IAR DACA AVA PUTERI CIUDATE PAI CRED CA TE-AR FII OMORAT IMEDIAT CE AR FII INTRAT IN CAMERA NU MAI STATEA SA SE OHIHNEASCAA ................................DAR TOTUSI AI GRIJA STUDIILE ARATA CA 80% DIN OAMENI MOR IN PAT 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand m-am nascut eu si pana acum cand am 15 ani am avut 4 intamplari bizare :

-prima a fost la varsta de 7 ani cand in mijlocul noptii m-am trezit pur si simplu din somn dar nu avand vre-un cosmar ci pur si simplu (atuncea eu dormeam in pat cu maicamea si cu fratimiu cel mic ) iar cand ma uit langa mine era fratimiu un pic mai luminos dar in culoarea gri deschis care dormea (el si cu maicamea doarmea in celalt capat al patului eu dormeam singur in acel capat ) si i-am zis ''Marine ce faci?'' dupa care el nu mi-a zis nimic dar sa trezit si mi-a zambit cu un zambet demonic dupa care sa dat joc din pat si a inceput sa zboare si sa danseze ciudat .Eu de frica m-am bagat cu capu sub perna si pana la urma am adormit .

-a doua s-a intamplat dupa vreo cateva luni de la primul incident cand eu dormeam in alt pat dar in aceiasi camera cu maicamea si fratimiu si m-am trezit iara din somn , de data asta am vazut pe celalalt pat o silueta foarte alba incat nu puteam sa o vad la fata si nici macar mainile dar intr-un fel semana cu mama mea numai ca era mult mai slaba si eu am intrebat-o ''Mama?'' dar nu am primit nici un raspuns totusi silueta nici nu sa miscat de acolo .Eu de frica si de data aceasta m-am bagat cu capul sub perna si am adormit .

-al treilea incident sa intamplat acum cateva luni pe la ora 8 dimineata cand eu ma trezisem dar pur si simplu nu ma puteam misca .Reusisem sa deschid ochi si am vazut la capatul patului ceva negru ca un fel de om dar cocosat si am simtit o caldura foarte mare in mine si un fior plus ca imi tiuiau urechile acea silueta sa miscat in spatele meu unde pe urma a disparut iar eu am putut sa ma misc

-al patrulea incident sa intamplat in noaptea asta la ora 4 cand m-am trezit din somn la fel dar de data asta auzeam ca si cum un caine ar merge in camera mea m-am ridicat sa ma uit ce e si am vazut o umbra neagra stand joc plus una care mergea in jurul patului si semana cu un caine .De frica am luat patura si m-am invelit cu ea dar mi-am dat seama ca nu rezolv nimic asa ca fara sa ma uit m-am dat jos sa aprind lumina .Cand am aprins lumina cainele acela se repezise la mine dar am tipat si a disparut imediat .M-am dus in camera cealalta unde sunt parinti mei si maicamea s-a dus sa vada ce e si mi-a zis ca la geam (locuiesc la casa si noaptea dau perdeaua la o parte si las geamu deschis)era cainele nostru(are 11 sau 10 ani) care se uita fix in camera fara sa se miste sau sa maraie sau sa faca ceva .Eu nu am ranit nicioadata cainii sau le-am facut vreaun rau chiar i-am ajutat.

Sper ca o sa aveti timp sa cititi tot si imi pare rau daca sunt greseli de scriere .Daca cineva poate sa-mi dea un sfat sunt deschis la orice deoarece daca e vreun spirit care vrea ajutor as vrea sa il ajut dar nu stiu cum sau pur si simplu as vrea sa nu mai am lucruri dastea .

EDIT: am rezolvat probleme de scriere (nu stiu daca pe toate).

 

ai incercat sa te rogi pentru protectie? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... si pentru intelegere ...

Dupa sentimentul de protectie urmeaza intelegerea ...apoi totul apare ca ceva obisnuit ...

Ciudat ... dar asa pare sa fie !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×