Sari la conținut
Forum Roportal
Alones

Un mic sfat

Postări Recomandate

De cand m-am nascut eu si pana acum cand am 15 ani am avut 4 intamplari bizare :

-prima a fost la varsta de 7 ani cand in mijlocul noptii m-am trezit pur si simplu din somn dar nu avand vre-un cosmar ci pur si simplu (atuncea eu dormeam in pat cu maicamea si cu fratimiu cel mic ) iar cand ma uit langa mine era fratimiu un pic mai luminos dar in culoarea gri deschis care dormea (el si cu maicamea doarmea in celalt capat al patului eu dormeam singur in acel capat ) si i-am zis ''Marine ce faci?'' dupa care el nu mi-a zis nimic dar sa trezit si mi-a zambit cu un zambet demonic dupa care sa dat joc din pat si a inceput sa zboare si sa danseze ciudat .Eu de frica m-am bagat cu capu sub perna si pana la urma am adormit .

-a doua s-a intamplat dupa vreo cateva luni de la primul incident cand eu dormeam in alt pat dar in aceiasi camera cu maicamea si fratimiu si m-am trezit iara din somn , de data asta am vazut pe celalalt pat o silueta foarte alba incat nu puteam sa o vad la fata si nici macar mainile dar intr-un fel semana cu mama mea numai ca era mult mai slaba si eu am intrebat-o ''Mama?'' dar nu am primit nici un raspuns totusi silueta nici nu sa miscat de acolo .Eu de frica si de data aceasta m-am bagat cu capul sub perna si am adormit .

-al treilea incident sa intamplat acum cateva luni pe la ora 8 dimineata cand eu ma trezisem dar pur si simplu nu ma puteam misca .Reusisem sa deschid ochi si am vazut la capatul patului ceva negru ca un fel de om dar cocosat si am simtit o caldura foarte mare in mine si un fior plus ca imi tiuiau urechile acea silueta sa miscat in spatele meu unde pe urma a disparut iar eu am putut sa ma misc

-al patrulea incident sa intamplat in noaptea asta la ora 4 cand m-am trezit din somn la fel dar de data asta auzeam ca si cum un caine ar merge in camera mea m-am ridicat sa ma uit ce e si am vazut o umbra neagra stand joc plus una care mergea in jurul patului si semana cu un caine .De frica am luat patura si m-am invelit cu ea dar mi-am dat seama ca nu rezolv nimic asa ca fara sa ma uit m-am dat jos sa aprind lumina .Cand am aprins lumina cainele acela se repezise la mine dar am tipat si a disparut imediat .M-am dus in camera cealalta unde sunt parinti mei si maicamea s-a dus sa vada ce e si mi-a zis ca la geam (locuiesc la casa si noaptea dau perdeaua la o parte si las geamu deschis)era cainele nostru(are 11 sau 10 ani) care se uita fix in camera fara sa se miste sau sa maraie sau sa faca ceva .Eu nu am ranit nicioadata cainii sau le-am facut vreaun rau chiar i-am ajutat.

Sper ca o sa aveti timp sa cititi tot si imi pare rau daca sunt greseli de scriere .Daca cineva poate sa-mi dea un sfat sunt deschis la orice deoarece daca e vreun spirit care vrea ajutor as vrea sa il ajut dar nu stiu cum sau pur si simplu as vrea sa nu mai am lucruri dastea .

EDIT: am rezolvat probleme de scriere (nu stiu daca pe toate).

Editat de Alones

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand mam nascut eu si pana acum cand am 15 ani am avut 4 intamplari bizare :

-prima a fost la varsta de 7 ani cand in mizlocul nopti mam trezit pur si simplu din somn dar nu avand vre-un cosmar ci pur si simplu (atuncea eu dormeam in pat cu maicamea si cu fratimiu cel mic ) iar cand ma uit langa mine era fratimiu un pic mai luminos dar in culoarea gri deschis care dormea (el si cu maicamea doarmea in celalt capat al patului eu dormeam singur in acel capat ) si iam zis ''Marine ce faci?'' dupa care el nu mia zis nimic dar sa trezit si mia zambit cu un zambet demonic dupa care sa dat joc din pat si a inceput sa zboare si sa danseze ciudat .Eu de frica m-am bagat cu capu sub perna si pana la urma am adormit .

-a doua sa intamplat dupa vreo cateva luni de la primul incident cand eu dormeam in alt pat dar in aceiasi camera cu maicamea si fratimiu si mam trezit iara din somn , de data asta am vazut pee celalt pat o silueta foarte alba incat nu puteam sa o vad la fata si nici macar mainile dar intrun fel semana cu mama mea numai ca era mult mai slaba si eu am intrebato ''Mama?'' dar nu am primit nici un raspuns totusi silueta nici nu sa miscat de acolo .Eu de frica si de data aceasta mam bagat cu capul sub perna si am adormit .

-al treilea incident sa intamplat acum cateva luni pe la ora 8 dimineatza cand eu ma trezisem dar pur si simplu nu ma puteam misca .Reusisem sa deschid ochi si am vazut la capatul patului ceva negru ca un fel de om dar cocosat si am simtit o caldura foarte mare in mine si un fior plus ca imi tiuiau urechile acea silueta sa miscat in spatele meu unde porma a disparut iar eu am putut sa ma misc

-am patrulea incident sa intamplat in noaptea asta la ora 4 cand mam trezit din somn la fel dar de data asta auzeam ca si cum un caine ar merge in camera mea mam ridicat sa ma uit ce e si am vazut o umbra neagra stand joc plus una care mergea in jurul patului si semana cu un caine .De frica am luat patura si mam invelit cu ea dar miam dt seama ca nu rezolv nimic asa ca fara sa ma uit mam dat jos sa aprind lumina .Cand am aprins lumina cainele acela se repezise la mine dar am tipat si a disparut imediat .Mam dus in camera cealalta unde sunt parinti mei si maicamea sa dus sa vada ce e si mia zis ca la geam (locuiesc la casa si noaptea dau perdeaua la parte si las geamu deschis)era cainele nostru(are 11 sau 10 ani) care se uita fix in camera fara sa se miste sau sa maraie sau sa faca ceva .Eu nu am ranit nicioadata caini sau leam facut vreaun rau chiar iam ajutat.

Sper ca o sa aveti timp sa cititi tot si imi pare rau daca sunt greseli de scriere .Daca cineva poate sami dea un sfat sunt deschis la orice deoarece daca e vreun spirit care vrea ajutor as vrea sa il ajut dar nu stiu cum sau pur si simplu as vrea sa nu mai am lucruri dastea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar cand ma uit langa mine era fratimiu un pic mai luminos dar in culoarea gri deschis care dormea

EDIT: am rezolvat probleme de scriere (nu stiu daca pe toate).

e un inceput de vedere a aurei

si nu, nu ai corectat toate greselile :P

 

ma trezisem dar pur si simplu nu ma puteam misca .

citeste la topicul despre sleep paralysis

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...entry1059471337

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si nu, nu ai corectat toate greselile :doh:

S-o fi saturat si el, ce dreaq'! :P

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar parerea mea.Si sper sa nu te superi,dar cred ca ar trebui sa vorbesti cu un psiholog despre asta

 

 

m-am gandit mai demult la chestia asta dar parinti mei cred ca orice persoana care se duce la psiholog e nebuna, iar dereglari sau probleme mentale nu prea cred ca am nici tulburari psihice

am vazut chestia cu sleep paralysis multumesc de ajutor

Am auzit de psihologi online .Chiar exista acest lucru ? Daca da va rog sa-mi dati si mie un link sa vad ce si cum .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una zic sa stai relax, nu prea cred ca ai probleme psihice etc.

altii au avut experiente si mai ciudate si nu au mers la psiholog

rar gasesti unul deschis la minte, daca nu gasesti ai o probabilitate mare sa te sedeze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand m-am nascut eu si pana acum cand am 15 ani am avut 4 intamplari bizare :

cred ca sunt doar vise... ai visat ca te-ai trezit si ai vazut, dar asta nu era decat in vis... ca dovada ca apoi te-ai bagat inapoi in pat si AI ADORMIT, daca chair erau adevarate nu mai adormeai garantat! asa ca nu le da importanta...

 

ca exeplu si copii mici au vise, care li se par foarte reale si chiar cred ca este real, cum ca se trezesc noaptea sa mearga la toaleta iar dimineata spre surprinderea lor se trezesc cu nevoile in pantaloni... ca sa nu mai vb si de cazuri de somnambulism care sunt foate frecvente la copii dar cu timpul dispar

 

parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar la 15 ani nu mai e deloc copil, hai sa zicem ca la 7 ani i se parea si de fapt visa ( si chiar daca visa tot are o semnificatie)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar la 15 ani nu mai e deloc copil, hai sa zicem ca la 7 ani i se parea si de fapt visa ( si chiar daca visa tot are o semnificatie)

primele 2 incidente au fost la 7 ani, zice ea, si urmatoarele 2 la 15

posibil sa fi avut si o educatie religioasa cu stafii si varcolaci ... si de aceea i se pare ca totul e legat de asta si da o mare importanta acelor evenimente ... dovada ca mai tine minte ce a visat la 7 ani

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×