Sari la conținut
Forum Roportal
Cupidon

Ce nu trebuie sa spui copilului tau,NICIODATA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si celebrul "Eu te-am facut, eu te omor!" <= comentati asta! :jester:

 

Asta am auzit-o si eu de la mama de multe ori!

si te-a marcat profund ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si celebrul "Eu te-am facut, eu te omor!" <= comentati asta! :jester:

 

Asta am auzit-o si eu de la mama de multe ori!

 

si eu

 

si te-a marcat profund ?

 

sincer, nu. Am luat doar de 2 ori bataie. Bataie din aceea pe care sa o tin minte, ca in rest, m'a mai tras de codite, sau mai primeam o palma... dar bataie doar de 2 ori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa zic ca a fost prea rar ? :jester:

care va sa zica, nu e nici un bai sa-i zici copchilului eu te-am facut, eu te omor, nu marcheaza prea ad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa zic ca a fost prea rar ? :jester:

care va sa zica, nu e nici un bai sa-i zici copchilului eu te-am facut, eu te omor, nu marcheaza prea ad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si te-a marcat profund ?

Cred ca nu, daca ma marca ii dadeam cutitul sa-si duca pana la capat intentia :roll:

 

Dar stiu ca eu asa ceva nu as spune copiii lor mei niciodata :senile:

 

O, dar nu odata m-a amenintat ca ma da la casa de copii, ca sa faca aia copil cuminte din mine, si ma trimitea si de acasa cu 5 lei in buzunar si ma trezeam in cofetarie mancand prajitura, iar sora-mea cerea inca un leu ca sa poata merge cu autobuzul la bunici. Acum sunt amintiri amuzante, pentru ca stiu ca ne-a crescut singura si a vrut sa ne tina cumva in frau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce de cazuri fericite. La 22 de ani inca imi spun toate acele lucruri pe care nu ar trebui sa le spui copilului, si desi am inceput sa gandesc de una singura, si sa le incoltesc ideile cu argumentele mele ..... mi se raspunde "Pt ca asa spun eu!"

Mda...cunoastem situatia...cred ca noi inca mai avem de suferit (sau nu) ca suntem copii ai parintiloe care au trait in timpul comunismului... Parintii mei (mai ales tatal meu) au mari dificultati in a accepta ca stiu mai multe decat ei si ca ma pricep la unele lucruri mai bine decat ei. Nu imi accepta argumentele si replica pe care o primesc e :" bine ca iara tu esti desteapta si io's prost", "nu-mi inchide tu mie gura" si atunci abandonez, ii inchid usa si ma duc in camera mea sau daca sunt pe picior de plecare ies pe usa si pana ma intorc uita. Exista comunicare cred atat doar cat ii povestesc una si alta, cand deja iau o hotarare care lui i se pare outrageous (cum ar fi sa nu ma duc la examen in sesiune si sa ma duc direct la restanta ca e mai bine si ma ajuta la medie...) face scandal ca eu cu capul meu le fac de nu le mai desfac, dar se inseala de fiecare data. Am invatat singura sa iau hotarari pt mine si sa nu cer sfaturi, cel putin in ce priveste scoala, de la ai mei...ca habar n-au.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×