Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unic.

 

eh asa toti ne credem unici :blink: preferam un argument solid si neprecizat de altii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un defect e ca judec oamenii dupa cum sunt eu, mereu o dau in bara, dar nu ma vindec

asta as schimba, dar nu stiu cum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca esti sincer/a cu tine,si te cunosti,atunci nu-ti va fi greu sa constati ca cea mai mare calitate a ta,este si cel mai mare defect...

A exagera in orice privinta,inseamna a actiona impotriva ta.Echilibrul e necesar,si prea mult,dintr-un lucru bun,inseamna pana la urma...rau.

Ganditi-va la calitatea cea mai mare pe care o aveti,apoi,gasiti defectul opus acelei calitati si gasiti in acel defect o...calitate(!)

Daca ati reusit asta,nu va fi greu sa gasiti si acel defect care consta in exagerearea calitatii voastre.

Dau un exemplu:

 

1.Calitate: empatia -sa fii empatic,inseamna sa fi inteligent emotional,sa-i intelegi pe ceilalti,lumea in care traiesti,sa iti dai voie sa simti energia,si sa inveti sa o pricepi...sa fii empatic,inseamna sa poti sa te ,,pui in locul celorlalti''dar inseamna cu adevarat,sa-i poti traii pe ceilalti. :D

2.Defectul opus ei: indiferenta

3.Calitatea din ,,defect'': fara indiferenta,problemele celorlalti,dorintele,actiunile lor,ei in general,va vor da total peste cap...nu va puteti implica tot timpul,in vietile celorlalti,si nici nu sunteti bineventi sa facei asta,si nici nu puteti sa-i lasati pe ceilalti sa se implice in viata voastra pana a ii lasa sa va faca viata si voi sa o traiti...fara indiferenta,chiar si cele mai marunte rautati,va vor durea...fara indiferenta,veti fi o victima profesinista,persoana cu ,,pielea'' cea mai fina,care e ranita pana si de o floare...si ,asa,am ajuns si la punctul patru:

4.Defectul din calitate

Pentru cei care nu pot sa vada defectele din calitati,si calitatile din defecte,pentru cei care nu pot sa-si gaseasca echilibrul

voi incerca eu,(si sper ca nu numai eu)sa le explic problemele pe care li le aduc pretioasele lor calitati,si darurile pe care li le aduc detestatele lor defecte... :resent:

 

Am sa va rog,sa incercati macar,sa urmati exemplul rationamentului meu...unii,execleaza in off topic-eala. :P

 

no, ciudat e ca sunt si empatica si indiferenta... direct proportional!

 

astea sunt cele mai mari calitati si defecte ale mele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eh asa toti ne credem unici :) preferam un argument solid si neprecizat de altii

 

 

Sunt cu adevarat unic. Cei ca mine se nasc odata la 3-4 generatii. Asta din cauza erorilor genetice ce pot surveni cam dupa o asemenea perioada.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt cu adevarat unic. Cei ca mine se nasc odata la 3-4 generatii. Asta din cauza erorilor genetice ce pot surveni cam dupa o asemenea perioada.

Nici macar :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt cu adevarat unic. Cei ca mine se nasc odata la 3-4 generatii. Asta din cauza erorilor genetice ce pot surveni cam dupa o asemenea perioada.

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

calitate: sunt cel mai - destept, frumos si bun :crazy:

 

defect: ca nu o spun mai des..:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
calitate: sunt cel mai - destept, frumos si bun :o:

 

defect: ca nu o spun mai des..:o:

 

 

 

 

 

 

 

Ce bine.....am gasit salvatorul Romaniei........... :resent: daca tot esti cel mai destept........poti sa te pui pe treaba.,............. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×