Sari la conținut
Forum Roportal
ana0nyma

Facultatea de geografie

Postări Recomandate

buna, sunt absolventa a clasei a 12-a si doresc sa merg la facultatea de geografie din craiova si m-ar interesa mai multe detalii de exemplu: care a fost ultima medie la buget de anul trecut, ce specializari sunt...daca aveti idee lasati un coment . merci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oarecum off-topic, dar de ce vrei la geogra? Daca faci faculta doar de dragul unei diplome sau daca vrei cu adevarat sa fii profesoara, e perfect. Daca nu, fugi de geogra.

 

Un absolvent de geografie :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ador geografia...din clasa a 8-a imi doresc sa fac asta..si la bac si la capacitate am luat 10 ...iar in scoala am fost cea mai buna...deci chiar vreau asta...as vrea sa fac si turism si mediu...le-as face pe toate daka s-ar putea:P

 

de ce ziceai sa fug de ea... e greu in facultate sau nu o sa gasesc de munca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ador geografia...din clasa a 8-a imi doresc sa fac asta..si la bac si la capacitate am luat 10 ...iar in scoala am fost cea mai buna...deci chiar vreau asta...as vrea sa fac si turism si mediu...le-as face pe toate daka s-ar putea:P

 

:pardon:

 

Cam asa eram si eu. Pai in cazul asta... iti doresc multa bafta si mai ales, sa nu te limitezi la ce vei face in faculta (adica extrem de putin). Sunt unul din norocosii care lucreaza in domeniu intr-un mediu de top - insa trebuie sa ai atat de multa sansa si perseverenta, si am vazut atatia fosti colegi pusi mai degraba in dificultate de diploma de absolvent de geogra, incat nu sfatuiesc in general pe nimeni inspre directia asta. Dar daca te "arde", God speed. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon:

 

Cam asa eram si eu. Pai in cazul asta... iti doresc multa bafta si mai ales, sa nu te limitezi la ce vei face in faculta (adica extrem de putin). Sunt unul din norocosii care lucreaza in domeniu intr-un mediu de top - insa trebuie sa ai atat de multa sansa si perseverenta, si am vazut atatia fosti colegi pusi mai degraba in dificultate de diploma de absolvent de geogra, incat nu sfatuiesc in general pe nimeni inspre directia asta. Dar daca te "arde", God speed. :D

 

ai fost la facultate in craiova? imi lasi pls id-ul tau...sau dai add la sweet_but_illegal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi puteti da mai multe detalii despre facultatea de geografie din cadrul universitatii din bucuresti(ma refer la cei care invata acolo). mi-ar placea sa urmez aceasta facultate. am citit cate ceva pe site-ul facultatii, dar nu am gasit prea multe detalii. adica, ma refer daca e o facultate buna, ma rog, orice informatie imi puteti da despre ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In trecut exista.

Dar acum am vazut si eu ca nu mai scrie nimic pe internet.

Cred ca cel mai bine suni la secretariatul general si intrebi.

La ce poti folosi in viata aceasta facultate??? Ce citesc despre profesori nu e chiar promitator. Poate geologie ...

La multe. Si e destul de cautata, pentru ca sunt putini profesionisti in domeniu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si e destul de cautata, pentru ca sunt putini profesionisti in domeniu.

 

 

Nu din rautate am scris, doar sa nu pierzi timp si bani degeaba in caz ca nu reusesti in viata sa-ti castigi existenta.

Iti doresc succes ca-i o materie foarte placuta si deloc plictisitoare. Pe mine m-a fermecat cand am invatat la scoala generala despre primele tari straine cu traditiile lor, desi redus era totul la acel prim nivel. Azi nu mai e nimic o noutate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×