Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca sentimentul asta m-a urmarit toata viata, simt ca sunt o pers ratata, nu am realizat nimic in viata mea. Mie imi place cum parintii imi zic ca sunt f dezamagiti de mien. Tata imi zice cel mai intelgent copil al lui e si cel mai ratat, mama ma face ca sunt o dezamagire si eu imi zic esti o ratata ce nu merita nimica.

Ma gandesc poate au pretentiile prea mari de la mine, dar mie nu imi place ce fac, de fapt mie nu imi place cam nimic. Si intr-un fel nu dau vina pe ai mei, dau vina pe mine, poate eu nu sunt in stare de nimic.

Si in relatiile sunt o persoana ratata, fug de ele, rar o relatie imi dureaza, fug si de persoanele ce nu imi plac si de cele care imi plac, nu stiu, nu inteleg de ce am tendinta de a esua orice as face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul pas de a trece peste lipsa stimei de sine e sa cauti resursele in tine . Parintii tai nu stiu sa aiba grija de un copil . Au deficiente . Ai nevoie de sprijin . Orice om e deosebit prin felul sau de a fi . Trebuie sa iti aduni curajul sa faci ce iti doresti cu adevarat . Nimeni nu are dreptul sa te judece .

 

cand ai timp de o lectura citeste acea povestioara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici mie.Oare ce o fi cu noi?

 

sunteti doua cazuri diferite :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, poate ei au dreptate si eu sunt lepra, dar daca ar fi asa de simplu, adica cum sa zic, unii oameni sunt invidiosi pe mine, dar nu inteleg de ce, mie nu imi place de mine.

 

@jet black: Nu stiu, poate om fi amandoi ratati.

Editat de catherinedeneuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu, poate ei au dreptate si eu sunt lepra, dar daca ar fi asa de simplu, adica cum sa zic, unii oameni sunt invidiosi pe mine, dar nu inteleg de ce, mie nu imi place de mine.

 

@jet black: Nu stiu, poate om fi amandoi ratati.

 

valeu . usor fratilor . nu e nimeni ratat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca sentimentul asta m-a urmarit toata viata, simt ca sunt o pers ratata, nu am realizat nimic in viata mea. Mie imi place cum parintii imi zic ca sunt f dezamagiti de mien. Tata imi zice cel mai intelgent copil al lui e si cel mai ratat, mama ma face ca sunt o dezamagire si eu imi zic esti o ratata ce nu merita nimica.

Ma gandesc poate au pretentiile prea mari de la mine, dar mie nu imi place ce fac, de fapt mie nu imi place cam nimic. Si intr-un fel nu dau vina pe ai mei, dau vina pe mine, poate eu nu sunt in stare de nimic.

Si in relatiile sunt o persoana ratata, fug de ele, rar o relatie imi dureaza, fug si de persoanele ce nu imi plac si de cele care imi plac, nu stiu, nu inteleg de ce am tendinta de a esua orice as face.

Peace :pardon:

Fata, daca iti spun parintii asa, prefa-te ca nu ii auzi, ba mai mult, spune-le ca daca ai avea o fata ai vrea sa fie exact ca tine!

Am inteles..............de pe celalalt topic ca esti stud la medicina (vorbeai de colegi) Eu consider ca medicii fac parte dintr-o "rasa superioara", am un respect deosebit fata de ei, poate si pentru ca majoritatea amicilor mei sunt medici........Asadar, termina-ti facultatea si fi tu insati mandra de tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu, poate ei au dreptate si eu sunt lepra, dar daca ar fi asa de simplu, adica cum sa zic, unii oameni sunt invidiosi pe mine, dar nu inteleg de ce, mie nu imi place de mine.

 

@jet black: Nu stiu, poate om fi amandoi ratati.

 

Si aia care se drogheaza,aia care isi intemeiaza o familie,dar nu au din ce plati facturile cum sunt?

 

De fapt eu oricum nu vreau nimic de la viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu as vrea un copil ca mine :pardon:

Fratele meu a terminat Poli, fiind bursier si asistent acolo, si lucreaza, si mai face si istoria ca facultate, unde iar e printre cei mai buni.

Sora-mea, olimpica nationala la istorie, face drept si istorie.

Eu sunt un student mediocru, e o mare diferenta intre mine si fratii mei.

 

@jet black: nu stiu ce verau de la viata, poate sa plec in Franta si sa scap de Romania, doar atat.

Editat de catherinedeneuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza cum sunt altii. Nu conteaza studiile .Conteaza sa te simti tu bine . Lasati stereotipurile deoparte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×