Sari la conținut
Forum Roportal
benny82

calculul retroactiv al alcoolemiei. HELP!

Postări Recomandate

Buna ziua. Am condus baut, m-am rasturnat cu masina, am intrat in coma si dupa 2 ore de la producerea accidentului mi-a iesit o alcoolemie de 0,65 la mie si 0,55 la mie la 3 ore. Nu am lovit pe nimeni, sunt singura victima. Ma intereseaza sa stiu ce este mai exact acest calcul, de ce depinde el si ce trebuie sa declar eu la politie ca sa nu intru la infractiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:stars: Probabil cel mai haios topic pe care l-am vazut vreodata pe roportal.

 

Declara asa:

 

1. Numele pilelor pe care le ai la politie, dupa caz.

2. Dovezile falsificate pe care le poti produce cum ca politia te-a batut/agresat.

3. Probele care dovedesc ca nu a fost sangele tau cel testat, medicul fiind mai beat ca tine.

 

daca nu merge, incearca

4. nu declara nimic, primesti, cel mai probabil, o amenda penala - si-ti salta baetsii permisul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon: Probabil cel mai haios topic pe care l-am vazut vreodata pe roportal.

 

Declara asa:

 

1. Numele pilelor pe care le ai la politie, dupa caz.

2. Dovezile falsificate pe care le poti produce cum ca politia te-a batut/agresat.

3. Probele care dovedesc ca nu a fost sangele tau cel testat, medicul fiind mai beat ca tine.

 

daca nu merge, incearca

4. nu declara nimic, primesti, cel mai probabil, o amenda penala - si-ti salta baetsii permisul.

 

multumesc

o fi haios, dar am nevoie de ajutor

altii omoara familii intregi din cauza alcoolului si nu patesc nimic si eu fiind singuru sifonat, acum sa ma aleg si cu dosar penal si permisu anulat? Ce naiba, ca doar traim in romania!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc

o fi haios, dar am nevoie de ajutor

altii omoara familii intregi din cauza alcoolului si nu patesc nimic si eu fiind singuru sifonat, acum sa ma aleg si cu dosar penal si permisu anulat? Ce naiba, ca doar traim in romania!

 

Mai, am avut o vreme un coleg de apartament la fel de varza cu logica ca tine. :pardon: Si ala conducea beat si credea ca daca-l opreste politia e pentru ca-s comunisti si nu-i respecta libertatea. :) :P

 

E o chestiune de risc. Fa un efort si concentreaza-te intens, poate te luminezi, fie si pentru un minut. Faptul ca tu conduci baut la volan reprezinta o crestere a riscului de a rani oameni / distruge bunuri - risc pe care societatea nu-l accepta. Indiferent ca omori pe cineva sau nu. Daca ar fi dupa tine ar trebui sa fie legal sa ies cu Kalasnikovul pe strada si sa trag in stanga si-n dreapta. Asta pana cand ma ranesc intr-un glont ricosat. Iar la proces, as spune: - dom'judecator, altii omoara sate intregi in razboi, eu n-am nimerit nimic, eu fiind singuru sifonat, acum sa ma aleg si cu dosar penal? Ce naiba, ca doar traim in Romania. SECURISTILOR! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa imi fie cu iertare, dar ceea ce ceri tu e de rasul curcilor!!! Vrei sa fentezi legea si sa faci porcarii in continuare si Doamne fereste sa omori si cativa oameni, sa distrugi viata catorva familii, ca na, nu conteaza, suntem in Romania! meriti si o cura de dezintoxicare, baiete!

 

of of, unde e mintea oamenilor ca tine... in munti cu pluta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic inchis. Exista unul identic la Sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×