Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Foarte frumoasa. Am apucat sa vad doar Torino care pentru mine cel putin e doar un oras mare si drumul spre mare, dar habar nu am prin ce zone am trecut :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez ca la inceputul lunii octombrie sa petrec o saptamina la Roma . Ramin indatorat celor care imi pot oferi sfaturi si sugestii . Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intentionez ca la inceputul lunii octombrie sa petrec o saptamina la Roma . Ramin indatorat celor care imi pot oferi sfaturi si sugestii . Multumesc anticipat.

 

 

Cred ca-ti pot da informatii , ce te intereseaza ?

Cazare , mijloace de transport , itinerarii (in timp putin sa vezi cat mai multe ) ,preturi , muzee?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca-ti pot da informatii , ce te intereseaza ?

Cazare , mijloace de transport , itinerarii (in timp putin sa vezi cat mai multe ) ,preturi , muzee?

 

Cam tot ce ai postat , poate mai putin cazarea pe care sper sa o rezolv inainte de plecare ( am gasit un hotel de 3 stele la care ma va costa cca 500 euro / 6 nopti/ 2 persoane). Intentionez sa cheltuiesc cam tot atit in Roma pentru transport , masa, muzee, etc. Multumesc frumos pentru restul.

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Roma si la Venezia! Roma - suuuuuuuper. Este o capitala superba, respiri istorie cand mergi pe strazile ei. M-as mai duce si acum, dar nu ma risc in perioada asta, ca noi romanii nu suntem priviti asa bine in Italia. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decizie fără precedent: Un important oraş INTERZICE şaormeriile

 

Civilizatia cunoaste o noua treapta!!!  inca nu sintem pierduti ... mai sint sperante la viata lunga!!!

 

 

http://www.stiripesurse.ro/decizie-fara-precedent-un-important-oras-interzice-saormeriile_1194737.html


Venetia ... unde traditia se pastreaza, felicitari celori care pun piciorul in pragul dezastrului. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Veneția este pe cale de dispariție. Ședință de urgență convocată de UNESCO – Evenimentul Zilei (evz.ro)

*Vizitati Venetia pana mai sta pe picioare sa nu ne surprinda intr-o zi ca a colapsat ca si cladirea din Miami, Florida, ca nu se va mai reconstrui in veci.  Nimic nu este etern langa apa sau in apa cazul Venetiei.   Ca se vor lua anumite masuri, de acord, insa pericolul vine din alta parte si este inevitabil pana nu vin ALIENII si-l ridica cu o mana, tot orasul, si-l transplanteaza pe un teren solid.  Pe urma se vor sapa canale de apa in jur :bb: precum este in Las Vegas imitat cu gondola cu tot si cantecele cunoscute O sole mio si altele.*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×