Sari la conținut
Forum Roportal
ameli

Care urmeaza tratamentul dr. doc. Mircea Ciuhrii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara tuturor

 

Urmeaza sa fac trat. dr. doc. Ciuhrii si as dori sa-mi spuneti ce parere aveti de acest trat. Stiu ca si Gia il urmeaza, cum te simti dupa el?

Tii o dieta speciala?

Acest trat. are efecte adverse?

Am :tease: mergind de la un dr. la altul si nimeni nu-mi da sfaturi in acest sens...

 

Va doresc tuturor multa sanatate.

 

Ameli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ameli!

Da, am deja 3 luni jumatate de tratament cu gandaci si tot incerc sa ma duc sa-mi fac transaminazele si nu mai ajung. Sper ca saptamana asta sa reusesc. Deci nu-ti pot spune inca daca gandacii au lucrat pentru mine.Insa, drept sa-ti spun, prea mare baza pe aceste transaminaze nu pun, atata timp cat deja imi scazusera transaminazele la normal cand am fost internata in spital sa-mi fac biopsia, acum 4 luni. Si nu luasem decat hepatoprotectoare si tinusem chiar un regim strict de tot. Dupa cum spunea si Gabriel, pot fi foarte fluctuante si datorita laboratorului. Cea mai importanta este viremia pe care am sa-o fac dupa 6 luni de tratament (pentru ca tot o fac pe banii mei).

Tratamentul nu mi-a dat efecte secundare decat usoare in primele doua saptamani, cand, am simtit o stare de moleseala, de discomfort, de cateva ori o usoara greata dupa ce luam capsulele, dar mai mult nu, asa ca nu te speria. Tratamentul este foarte usor. Atata doar, sa nu uiti sa-ti iei capsulele. :De In schimb, deja dupa 3 saptamani de tratament eram alt om. Nu mai eram obosita, nu ma mai dureau incheieturile si muschii, aveam alt chef de viata, ce mai, o stare de bine. Acum duc o viata aproape normala, cateodata chiar fac efort prea mare, uitand ca trebuie sa ma menajez totusi. Am fost la munte in concediu si m-am trezit pe munte urcand pieptis intr-o drumetie, si doar acolo am realizat ca n-am mai facut acest lucru de ani buni si ca totusi, eu sunt pe tratament si nu trebuia sa fac efortul asta inca. 8)

In ceea ce priveste regimul, nu la-as considera regim cat timp a devenit un mod de viata de aproape 3 ani. Nu mananc carne, prajeli, sosuri. Mananc multe cereale, fructe, legume, lactate. Sucuri foarte multe si hepatoprotectoare (Silimarina, Liv52). Am intalnit persoane fara nici un fel de probleme medicale care duc acest regim de viata doar pentru mentinerea sanatatii.

Multa bafta cu acest tratament, sanatate si tinem legatura! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Gia,

 

Iti multumesc mult ca mi-ai raspuns. Ma bucur pentru tine ca te simti mai bine.Am obtinut trat.dr.doc. Mircea Ciuhrii si am dorit sa aflu impresiile tale asupra lui.Dr. mi-a spus ca vor fi ceva efecte dar sa nu ma sperii.

Eu ma simt mereu obosita , fara "chef de viata" vorba dr. Oana Cuzino.

Imi este greata si abia pot minca cite ceva.

Am facut antigenul HBC si HBS sint negativi, ar trebui repetati oare?

Inainte de a lua trat. pe baza de insecte as vrea sa repet analizele ca sa fac o comparatie intre trat. ca sa stiu sigur ce trat. este mai eficient.

Vreau sa-ti spun ca sint f speriata stiu ca de la steatoza hepatica pina la ciroza e doar un pas si nu vreau sa ajung pina acolo.

Diag. meu este...

1. hepatita cr. activ toxica -medicamentoasa

2.steatoza hepatica

3. gastroduodenita

etc.

 

Gia iti doresc tot binele din lume.

Ameli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa ma ierti Gia mai am o intrebare...

Ai intrerupt trat. cu heptoprotectoare in timp ce ai luat capsulele pe baza de insecte?

Dr. doc. Ciuhrii mi-a spus sa-la intrerup .

 

Cu multumiri,

Ameli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ameli, doc. de la Insectfarm mi-a spus ca pot sa iau hepatoprotectoare, homeopatice sau alte remedii naturale fara probleme.

Totusi, credeam ca acest tip de tratament se recomanda pentru hepatitele virale. Hepatita ta nu se datoreaza unui virus ci toxicitatii medicamentelor. Errrr.. :"> aici nu prea pricep.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offfffffffffff am si eu o mamica tare bolnavioara :spiteful: si tot de hepatita este bolnava sarca de ea :- :( :- va rog spuneti si mie ce sa fac cu ea ce sfaturi.... :- :) :) oricum o iubesc pe mama mea :De :"> :)"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cupidon,

Eu cred ca tu faci f multe pentru mamica ta iubind-o, asta este cel mai important lucru pentru un bolnav.

Apoi cred ca daca respecta trat. si regimul, daca elimina stresul si se odihneste suficient, atunci e pe calea cea buna.

Orice mama merita sa fie iubita pentru ca este unica si de neinlocuit.

Multa sanatte mamei tale si tie.

Ameli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

 

Eu ma numesc Dana, am 37 de ani si s-a depistat ca am hepatita C anul trecut cand am facut testele de sange pt bebe. Am nascut in iunie anul acesta si am o fetita SANATOASA, deci care nu a luat hepatita de la mine. :cry:

Am facut viremia - 3.190.000 :lol2: si urmeaza sa fac biopsia. Dupa ce primesc rezultatul biopsiei se va decide daca trebuie sa urmez tratamentul cu interferon sau nu. Intre timp am luat legatura si cu Dr. Ciuhrii.

Sunt putin cam disperata din cauza acestei boli....

Va rog spuneti-mi si mie mai multe despre aceasta boala - cum se manifesta), despre efectele adverse a tratamentului cu interferon si daca stie cineva alte tratamente naturiste in afara de cel dat de Dr. Ciuhrii (apropos, este cineva care a incercat acest tratament?)

 

Va multumesc la toti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!

 

Eu ma numesc Dana, am 37 de ani si s-a depistat ca am hepatita C anul trecut cand am facut testele de sange pt bebe. Am nascut in iunie anul acesta si am o fetita SANATOASA, deci care nu a luat hepatita de la mine. :cry:

Am facut viremia - 3.190.000  :lol2: si urmeaza sa fac biopsia. Dupa ce primesc rezultatul biopsiei se va decide daca trebuie sa urmez tratamentul cu interferon sau nu. Intre timp am luat legatura si cu Dr. Ciuhrii.

Sunt putin cam disperata din cauza acestei boli....

Va rog spuneti-mi si mie mai multe despre aceasta boala - cum se manifesta), despre efectele adverse a tratamentului cu interferon si daca stie cineva alte tratamente naturiste in afara de cel dat de Dr. Ciuhrii (apropos, este cineva care a incercat acest tratament?)

 

Va multumesc la toti

Infectia cu HCV. Hepatita C

Hepatita C este o boala caracterizata de infamatia ficatului si in multiple cazuri de leziuni permanente ale tesutului hepatic. Hepatita poate fi provocata de diferiti factori, precum boli infectioase, intoxicatii chimice, medicamente sau alcoolul. In cazul hepatitei virale sunt implicate cel putin sase tipuri de virusuri: virusul hepatitei A (HAV), virusul hepatitei B (HBV), virusul hepatitei C (HCV), virusul hepatitei D (HDV), virusul hepatitei E (HEV) si virusul hepatitei G (HGV). Noi dovezi stiintifice sugereaza existenta altor virusuri hepatice inca neidentificate.

Cele mai comune tipuri de hepatita virala sunt hepatitele A, B si C. Atat hepatita B cat si hepatita C pot provoca leziuni serioase, permanente, la nivelul ficatului si in multe cazuri chiar moartea. Identificarea virusului hepatitei C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×