Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Doctrine adventiste false

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum deosebeşti un "trimis" de unul care se crede "trimts"?

 

Simplu. Unul care nu este trimis de Dumnezeu, ci de satan, va avea o doctrină care contrazice Scriptura. Dumnezeu ne-a lăsat metoda de descoperire a falşilor apostoli.

 

2 Ioan 1:9

 

9 Oricine greşeşte, şi nu răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, se pare că eu citesc Scripura.....

 

2 Petru 1

 

21Căci nici o proorocie n'a fost adusă prin voia omului; ci oamenii au vorbit dela Dumnezeu, m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vai...Zexe...daca respecti Invatatura lui Hristos...ar trebui sa respecti si Tainele..pe care tot El ni le-a lasat....

 

Uite adevaratele TAINE o parte din ele...le cunosti?

 

 

 

 

Fratilor, pentruca sa nu va socotiti singuri intelepti, nu vreau sa nu stiti taina aceasta: o parte din Israel a cazut intr-o impietrire, care va tine pana va intra numarul deplin al Neamurilor. (Rom.11:25)

Cat despre mine, fratilor, cand am venit la voi, n-am venit sa va vestesc taina lui Dumnezeu cu o vorbire sau intelepciune stralucita. (1Cor.2:1)

Iata, va spun o taina: nu vom adormi toti, dar toti vom fi schimbati, (1Cor.15:51)

caci a binevoit sa ne descopere taina voiei Sale, dupa planul pe care-l alcatuise in Sine insus, (Efes.1:9)

Prin descoperire dumnezeiasca am luat cunostinta de taina aceasta, despre care va scrisei in putine cuvinte. (Efes.3:3)

Citindu-le, va puteti inchipui priceperea pe care o am eu despre taina lui Hristos, (Efes.3:4)

Taina aceasta este mare-(vorbesc despre Hristos si despre Biserica). (Efes.5:32)

si pentru mine, ca, oridecateori imi deschid gura, sa mi se dea cuvant, ca sa fac cunoscut cu indrazneala taina Evangheliei, (Efes.6:19)

Vreau sa zic: taina tinuta ascunsa din vecinicii si in toate veacurile, dar descoperita acum sfintilor Lui, (Col.1:26)

pentruca sa li se imbarbateze inimile, sa fie uniti in dragoste, si sa capete toate bogatiile plinatatii de pricepere, ca sa cunoasca taina lui Dumnezeu Tatal, adica pe Hristos, (Col.2:2)

Rugati-va tot odata si pentru noi, ca Dumnezeu sa ne deschida o usa pentru Cuvant, ca sa putem vesti taina lui Hristos, pentru care iata, ma gasesc in lanturi: (Col.4:3)

Caci taina faradelegii a si inceput sa lucreze; trebuie numai ca cel ce o opreste acum, sa fie luat din drumul ei. (2Tes.2:7)

ci sa pastreze taina credintei intr-un cuget curat. (1Tim.3:9)

Si fara indoiala, mare este taina evlaviei... "Celce a fost aratat in trup, a fost dovedit neprihanit in Duhul, a fost vazut de ingeri, a fost propovaduit printre Neamuri, a fost crezut in lume, a fost inaltat in slava." (1Tim.3:16)

Taina celor sapte stele, pe care le-ai vazut in mana dreapta a Mea si a celor sapte sfesnice de aur: cele sapte stele sunt ingerii celor sapte Biserici; si cele sapte sfesnice, sunt sapte Biserici. (Apoc.1:20)

ci ca in zilele in care ingerul al saptelea va suna din trambita lui, se va sfarsi taina lui Dumnezeu, dupa vestea buna vestita de El robilor Sai proorocilor. (Apoc.10:7)

Pe frunte purta scris un nume, o taina: "Babilonul cel mare, mama curvelor si spurcaciunilor pamantului." (Apoc.17:5)

Si ingerul mi-a zis: "De ce te miri?" Iti voi spune taina acestei femei si a fiarei care o poarta, si care are cele sapte capete si cele zece coarne. (Apoc.17:7)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da..Gelu...dar cele mai importante sunt doar in Biserica care este Iisus, Capul Bisericii..noi toti suntem madulare in parte .. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×