Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Doctrine adventiste false

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce proba biblica aduc cei care fac botezul copiilor mici?

 

Nu exista nici o dovada biblica in sprijinul purgatoriului (un fel de reincarnare in alte dimensiuni), botezului la copii sau inexistentei pedepsei vesnice in Iazul cu Foc.

 

Exista insa motivatii pentru a le sustine, care tin de constiinta sensibila a unor mincinosi bolnavi care nu vor sa se corecteze. In realitate ei se pocaiesc de fatada pentru ca in sinea lor isi spun: "ei si, la ce sa fiu pocait real cand oricum dau coltul si chiar daca voi fi sculat si judecat, voi fi la loc culcat in somnul de veci". Aceasta ascunde un lucru mult mai grav, faptul ca ei nu isi recunosc greselile comise, declara "am gresit, Doamne iarta" dar nu vor spune niciodata exact si concret ce au gresit, nici nu vor marturisi gandurile sau motivatiile ascunse care i-au facut sa greseasca fata de ceilalti. E un mod mincinos de a-ţi linisti constiinta: "am gresit, dar nu mai stiu ce; oricum nu conteaza, pedeapsa vesnica nu exista, iar mantuirea e sigura prin Cristos".

 

Hehe, perversiunea mintii umane nu are limite.

Editat de Grafo_Maniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum am dovedit contrariul?

 

Eu glumeam cu tine despre botezul copiilor in burta mamelor si tu ai luat-o in serios.

Adevaratii copii ai lui Dumnezeu au un simt al umorului foarte dezvoltat ...pe cand crestinii religiosi nu stiu sa rada decat atunci cand isi bat joc de necredinciosi si se cred superiori.In rest sunt foarte "sfinti" si umbla toata ziua numai cu versete biblice in gura si tastatura.Ai inteles acum?

 

Fiindca tot vorbim de adventisti asta reflecta si marile ei revelatii.Am citit cartile ei si n-am gasit o umbra de umor.Totul este macabru si foarte sobru ca si contemporanii asz-isti de azi.Cadavre umblatoare numa buni de pus in sicriu.

Tu degeaba te dai diferit ... pari a fi din aceeasi oala.Pentru mine nu e nici o diferenta intre un religios ortodox,neoprotestant sau "credincios liber".Toti au acelasi dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru mine nu e nici o diferenta intre un religios ortodox,neoprotestant sau "credincios liber".Toti au acelasi dumnezeu.

 

Hm, sa nu generalizam. Zelexica spune de vreo 2 ani ca pleaca pe pustie ca sa nu fie corupt de biserici. Pleci si tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am vazut prima oara poreclele pentru Hellen G.White ..-----Lenutza..m-am prapadit de ras .:))

Si acum Coana Mare.......... looooooooooooooooooooooooooooool

 

:crazy: :haha: :cry: :doh: :cheer: :cry: :D :P :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

 

 

Pe ultimii 2 nu-i cunosc!!

Charles Taze Russel, care este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiindca tot vorbim de adventisti asta reflecta si marile ei revelatii.Am citit cartile ei si n-am gasit o umbra de umor.Totul este macabru si foarte sobru ca si contemporanii asz-isti de azi.Cadavre umblatoare numa buni de pus in sicriu.

Tu degeaba te dai diferit ... pari a fi din aceeasi oala.Pentru mine nu e nici o diferenta intre un religios ortodox,neoprotestant sau "credincios liber".Toti au acelasi dumnezeu.

 

Atunci cand vezi ca nu mai nici o replica , o dai pe cealalta parte.Atacul la persoana ?

 

Sa stii ca nu merge asa cum crezi tu , ca daca toti se inchna lui Dumnezeu , inseamna ca vor fi si salvati.

Poti sa fii cel ma mare credincios de pe pamant.......dar daca nu ai pricepere..........degeaba.

Nu pot fi toate doctrinele adevarate, Cine incalca o porunca , se face vinovat de toate.

 

 

 

Pace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu glumeam cu tine despre botezul copiilor in burta mamelor si tu ai luat-o in serios.

...

mai, mai, mai, ce de psihologie inversa avem de la o vreme incoace... :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci cand vezi ca nu mai nici o replica , o dai pe cealalta parte.Atacul la persoana ?

 

Sa stii ca nu merge asa cum crezi tu , ca daca toti se inchna lui Dumnezeu , inseamna ca vor fi si salvati.

Poti sa fii cel ma mare credincios de pe pamant.......dar daca nu ai pricepere..........degeaba.

Nu pot fi toate doctrinele adevarate, Cine incalca o porunca , se face vinovat de toate.

 

 

 

Pace

 

Nu e nici un atac la nici o persoana.Ti-am raspuns la intrebare.Daca nu-ti place raspunsul e problema ta.

Ce legatura are ce spui tu cu ce am spus eu?Ce treaba am eu cu cei care se inchina lui Dumnezeu sau nu?Sigur ca nu toate doctrinele sunt adevarate.Una singura e veritabila.Cea in care cred eu.Doar eu si cei care ma urmeaza vor fi mantuiti ...restul ajung direct in iad.

 

Nu mai incheia mesajele cu "Pace".Salutari de astea sa le spui la biserica.Domnul Isus a adus sabia nu pacea.Asa ca...

 

Sabie

 

 

mai, mai, mai, ce de psihologie inversa avem de la o vreme incoace... :airkiss:

 

Tu ce te bagi in seama.Umbli fleaura pe forum in loc sa vii aici in zona fierbinte si sa te lupti in argumente ca o leoaica...asa cum te pretinzi a fi. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnul Isus a adus sabia nu pacea.Asa ca...

 

Sabie

 

Bingo!

 

Bravo Gelule ...esti pe calea cea buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×