Sari la conținut
Forum Roportal
realdog

Probleme psihice ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, nu mai departe de ieri am terminat o relatie de 4 luni cu o tipa cu care m-am simtit foarte bine in primele 6 saptamani dar a ddevenit insuportabila deoarece se enerva foarte tare la orice repros ii faceam. Nu suporta nici cea mai mica critica si nu am inteles-o deloc. Acum ma simt foarte prost (am o mica depresie) deoarece am pus foarte mult suflet. Povestea este foarte lunga chiar daca relatia a durat doar 4 luni. Puteti sa-mi spuneti ceva ca sa pot intelege de ce nu accepta nici o critica ? De fiecare data cand ii atrageam atentia devenea nervoasa sau imi raspundea de parca eu as fi fost de vina. Nu pot sa inteleg atitudinea asta.Si ce sa fac s-o uit mai repede, s-o scot din inima mea?

Editat de realdog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puteti sa-mi spuneti ceva ca sa pot intelege de ce nu accepta nici o critica ?

Pentru că aşa e ea.

 

Si ce sa fac s-o uit mai repede, s-o scot din inima mea?

 

Fii fără grijă, dacă relaţia a durat doar 4 luni, anul viitor pe vremea asta nu va mai fi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt la fel ca ea :doh: iti zic eu ..am fost criticate prea mult ca sa ne mai critice si cel de langa noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fii fără grijă, dacă relaţia a durat doar 4 luni, anul viitor pe vremea asta nu va mai fi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu sunt la fel ca ea :doh: iti zic eu ..am fost criticate prea mult ca sa ne mai critice si cel de langa noi

 

Asa cred si eu.

De ce simteai nevoia s-o critici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand iubesti accepti persoana de langa tine . cine critica vrea sa schimbe ceva .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand iubesti accepti persoana de langa tine . cine critica vrea sa schimbe ceva .

Critica e constructiva, atata vreme cat nu se exagereaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa cred si eu.

De ce simteai nevoia s-o critici?

 

Cand m-am referit la critica vroiam sa spun ca CRITICA = remarcarea unei greseli.

Crezi ca o fata care scuipa pe strada, (are probleme cu sinuzita) pe motiv ca nu mai are servetele, este ok ?

O fata care se adreseaza cu "desteptule", "handicapatule", si care se crede net superioara din toate punctele de vedere, nu merita adusa cu picioarele pe pamant ? Spuneam si mai devreme ca au fost 6 sapt de VIS (primele) dupa care s-a "transformat".

Editat de realdog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu alte cuvinte, cu cat ai petrecut mai putin cu persoana respectiva,cu atat o uiti mai repede?

 

Da.

 

 

Si daca 4 luni ale lor au fost mai intense decat 4 ani ai altora?

 

Păi ce zice omul, că nu au fost deloc intense, ci din contră...tensionate. Adică, au fost ele intense, dar...intens de tensionate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand vrei a reeduca pe cineva trebuie sa stii cum sa faci acest lucru cu delicatete :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×