Sari la conținut
Forum Roportal
Hypatia

Succesul ucide

Postări Recomandate

pai ... daca am stii raspunsul la intrebarea de ce mor unii atat de devreme, sau de ce decid ei sa termine cu viata ... sau cum naiba se face ca tocmai cei mai bun dispar inseamna ca alfam un adevar care ne depaseste mult conditia asta de fiinte trecatoare ce suntem.

putem raspunde resemnat: soarte cruda, destinul nemilos, asa a fost sa fie ... atata minte a avut sa-si puna capat zilelor etc...

despre fatuca al carei caz il semnalezi ... nu am auzit pana acu, vad ca a fost frumusica ... chiar fromoasa pot spune. acu prin ce trecea ea si cat era de nefericita numai ea a stiut.

 

moartea cu totii o vedem ca ceva tragic, sa nu vina careva sa afirme contrariul ca eu nu-l cred.

ca-i devreme sau tarziu nu stiu cine judeca asta.

iar cand cineva cu adevarat "mare" dispare parca tristetea se amplifica ... eu inca nu cred ca Motu nu mai e :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ... daca am stii raspunsul la intrebarea de ce mor unii atat de devreme, sau de ce decid ei sa termine cu viata ... sau cum naiba se face ca tocmai cei mai bun dispar inseamna ca alfam un adevar care ne depaseste mult conditia asta de fiinte trecatoare ce suntem.

putem raspunde resemnat: soarte cruda, destinul nemilos, asa a fost sa fie ... atata minte a avut sa-si puna capat zilelor etc...

despre fatuca al carei caz il semnalezi ... nu am auzit pana acu, vad ca a fost frumusica ... chiar fromoasa pot spune. acu prin ce trecea ea si cat era de nefericita numai ea a stiut.

 

moartea cu totii o vedem ca ceva tragic, sa nu vina careva sa afirme contrariul ca eu nu-l cred.

ca-i devreme sau tarziu nu stiu cine judeca asta.

iar cand cineva cu adevarat "mare" dispare parca tristetea se amplifica ... eu inca nu cred ca Motu nu mai e :cry:

Cel mai mult imi lipseste sambata la Teleenciclopedia ,vocea lui Florian Pittis...si imi pare rau ca nu l-am vazut cu Pasarea Colibri,live.

Unii la moartea sa,au aruncat cu noroi si au spus ca i-ar fi luat apararea lui Paunescu(care l-a lansat cumva la cenaclu),sau lui vadim,sau treaba cu masoneria.Stiu ca era un actor mare si o voce inconfundabila,de atitudine nu mai zic.Era fan Tolkien:)

http://www.radio3net.ro

Are cineva"Cantafabule"?

 

Si Adrian Pintea,teatrul romanesc a avut mari actori :cry:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=jSPYzeky1Hw

http://www.youtube.com/watch?v=RHIXnX2pkvg

Editat de magaruldeaur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apropos de teleenciclopedia ...

ma uitam intr-o seara pe tvr si era un documentar despre o incasi parca ... simteam ca lipseste ceva, nu ma simteam bine era ceva nelalocul lui. la sfarsitul episodului am realizat ca nu era vocea lui pittis.

aia care arunca cu noroi atunci cand moare cineva sunt niste mizerii de oameni si nu am absolut nici un respect si nicio consideratie fata de ei. omul asta a fost mare !

 

cantafabule p`ale phoenixilor le cauti ?... incredibil album :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stim ca Marylin Monroe s-a sinucis (unii spun ca ar fi fost asasinata de FBI ca stia cam multe).

Sa-mi explice si mie de ce aceasta fata frumoasa s-a sinucis la 20 de ani,in culmea succesului?

Pacat.

Ruslana Korshunova,may she rest in peace...

nu stiu, de franghie ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca frumusetea i-a adus singuratate si un succes trecator....de care nu s-a mai putut bucura

nu frumusetea iti aduce singuratatea... ci atitudinea pe care o ai fata de viata.

 

Daca pici in capcana omniprezenta de a crede ca fericirea e undeva la capatul curcubeului... ca fericirea consta in a atinge cine stie ce tinta... atunci... risti puternic sa atingi tinta si sa-ti dai seama ca nu te simti deloc mai fericit...

Iti pierzi speranta... si pana la urma ajungi la disperare. Cei din jur vad nefericirea si incep sa nu o inteleaga... poate chiar sa te acuze... sa-ti pretinda sa fii fericit(a)... "doar ai de toate, bani, faima, etc."

 

Cati inteleg ca fericirea e un proces si nu o tinta? Cati inteleg ca fericirea e aerul ce-ti mangaie pielea in timp ce tu alergi spre tintele propuse? Ca atat timp cat te deplasezi... totul e ok.... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu frumusetea iti aduce singuratatea... ci atitudinea pe care o ai fata de viata.

 

Daca pici in capcana omniprezenta de a crede ca fericirea e undeva la capatul curcubeului... ca fericirea consta in a atinge cine stie ce tinta... atunci... risti puternic sa atingi tinta si sa-ti dai seama ca nu te simti deloc mai fericit...

Iti pierzi speranta... si pana la urma ajungi la disperare. Cei din jur vad nefericirea si incep sa nu o inteleaga... poate chiar sa te acuze... sa-ti pretinda sa fii fericit(a)... "doar ai de toate, bani, faima, etc."

 

Cati inteleg ca fericirea e un proces si nu o tinta? Cati inteleg ca fericirea e aerul ce-ti mangaie pielea in timp ce tu alergi spre tintele propuse? Ca atat timp cat te deplasezi... totul e ok.... :)

 

 

Unde ai dreptate, ai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×