Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Prefera barbatii 'scorpiile'?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prin scorpii intelegand femeile care sunt independente, care stiu sa-si impuna punctul de vedere, care nu fac eforturi disperate sa-i seduca... care stiu sa fie enigmatice... care nu renunta la viata lor, la prieteni, la hobby-uri pentru a 'trai' viata partenerului... femei care nu cer barbatului inelul de logodna prea curand...

Atrag ele mai mult barbatii decat femeile supuse, care incearca sale faca mereu pe plac, dar care le dau impresia ca isi vor pierde libertatea din cauza prea multelor atentii - gen curatat camasi, etc...

 

Am citit un articol intr-o revista despre asta.

Poate nu e intotdeauna cazul, la un moment dat oamenii mai vor sa se si aseze la casa lor... dar... putin din 'scorpie' poate nu strica... de fapt, cred ca e impropriu spus 'scorpie.'

 

Ce credeti despre asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prin scorpii intelegand femeile care sunt independente, care stiu sa-si impuna punctul de vedere, care nu fac eforturi disperate sa-i seduca... care stiu sa fie enigmatice... care nu renunta la viata lor, la prieteni, la hobby-uri

 

acceptand punctul tau de vedere referitor la termenul "scorpie", sper ca le prefera :D

 

ca sa fiu sigura ca ma prefera :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca inteleg eu bine din descrierea ta, o scorpie este acea femeie care vrea sa aiba aceleasi drepturi intr-un cuplu ca si barbatul. Ce parere ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alea pe care le descrii tu nu sunt scorpii, sunt femei normale.

Si DA le prefera.

Eu i-am spus sotului meu inainte de casatorie, ca sa n-avem vorbe p-orma si sa se simta tras pe sfoara, ca nu calc,nu fac curatenie, nu gatesc - decat daca spala el vasele... si nici nu tin neaparat sa ma marit. Si avem 7 ani de cand suntem impreuna. Atat ca nu sunt enigmatica, cum spuneai mai sus, prefer sa vorbesc despre tot. Am binenteles prieteni care cu timpul au devenit comuni, am un job care e pasiunea vietii mele si e ok asa.

Editat de frieda_ka

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu i-am spus sotului meu inainte de casatorie, ca sa n-avem vorbe p-orma si sa se simta tras pe sfoara, ca nu calc,nu fac curatenie, nu gatesc - decat daca spala el vasele... si nici nu tin neaparat sa ma marit. Si avem 7 ani de cand suntem impreuna.

nu-ti zic ca m-ai facut curioasa. ma duc sa ma impusc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×