Sari la conținut
Forum Roportal
love2belove

Prietenie sau dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cand iti dai seama ca esti indragostit? poti fii indragostit de prietenul tau ,de amicul\a ta???cum iti dai seama ca simti ceva pentru el\a? e o situatie mai grea,cnd iti dai seama ca simti ceva se poate sa pierzi aceea sansa :fool: si asta doar din cauza unei retineri........mai bn un ''de ce nu" decat o lacrima pe fata..... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand iti dai seama ca esti indragostit? poti fii indragostit de prietenul tau ,de amicul\a ta???cum iti dai seama ca simti ceva pentru el\a? e o situatie mai grea,cnd iti dai seama ca simti ceva se poate sa pierzi aceea sansa :fool: si asta doar din cauza unei retineri........mai bn un ''de ce nu" decat o lacrima pe fata.....

lacrima aia tot o sa vina, mai devreme sau mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O relatie poate evolua in timp. De la prietenie la mai mult... De ce nu? Te simti atrasa fizic de cel pe care il consideri sau il considerai prieten? Analizeaza-ti putin sentimentele fata de el. Saruta-l. Si vezi ce se intampla... Daca constati ca nu te simti atrasa de el in felul asta, mai bine nu mai experimenta, ca prietenia dupa aceasta incercare va dispare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.am o problema..sunt indragostita de un baiat..care anul acesta face 19 ani.a fost cu mine in liceu.am fost intai prietenei..apoi ne`am indragostit.eu am 16 ani iar parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra.cred k vrea si altceva de la mine..dar chiar nu e asa..si daca ar fi nu sunt dispusa sa fac nimic cu el.pur si simplu nu ma mai lasa sa ies din casa.ei cred k daca ma izoleaza de lume..e mai bine..ce sa fac?tin mult la el.si el la mine.primul lucru mi`a spus sa le zic parintilor de noi 2..pt ca el vrea o relatie serioasa.dar n`am facut`o.poate de teama..si acum..chiar nu mai stiu ce sa fac.ma puteti ajuta?va rog :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.am o problema..sunt indragostita de un baiat..care anul acesta face 19 ani.a fost cu mine in liceu.am fost intai prietenei..apoi ne`am indragostit.eu am 16 ani iar parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra.cred k vrea si altceva de la mine..dar chiar nu e asa..si daca ar fi nu sunt dispusa sa fac nimic cu el.pur si simplu nu ma mai lasa sa ies din casa.ei cred k daca ma izoleaza de lume..e mai bine..ce sa fac?tin mult la el.si el la mine.primul lucru mi`a spus sa le zic parintilor de noi 2..pt ca el vrea o relatie serioasa.dar n`am facut`o.poate de teama..si acum..chiar nu mai stiu ce sa fac.ma puteti ajuta?va rog :haha:

:cheer: la 16 ani lasa relatiile serioase...

pune mana pe carte si fa-ti o meserie iar cand o sa fi pe propriile picioare si nu o sa mai depinzi de parinti/cineva atunci sa te gandesti si la relatii serioase

ai rabdare

succes

 

cand iti dai seama ca esti indragostit? poti fii indragostit de prietenul tau ,de amicul\a ta???cum iti dai seama ca simti ceva pentru el\a? e o situatie mai grea,cnd iti dai seama ca simti ceva se poate sa pierzi aceea sansa :doh: si asta doar din cauza unei retineri........mai bn un ''de ce nu" decat o lacrima pe fata..... :cry:

eu nu, aici e problema... in mintea mea (de gaina :crazy:) e foarte bine definit: ori e prieten si atat, ori e iubit ... nu le amestec niciodata

din pacate am numai de pierdut :airkiss: marea majoritate le cam amesteca iar eu tot singura raman :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry: la 16 ani lasa relatiile serioase...

pune mana pe carte si fa-ti o meserie iar cand o sa fi pe propriile picioare si nu o sa mai depinzi de parinti/cineva atunci sa te gandesti si la relatii serioase

ai rabdare

succes

 

 

Nu toti suntem homo fascisto-corporatistus. Unii mai vor sa-si traiasca viata... fara sa se gandeasca tot timpul la ce va urma.

 

eu nu, aici e problema... in mintea mea (de gaina :crazy: ) e foarte bine definit: ori e prieten si atat, ori e iubit ... nu le amestec niciodata

din pacate am numai de pierdut :airkiss: marea majoritate le cam amesteca iar eu tot singura raman :haha:

 

 

Si cat dai de obicei ca sa nu mai ramai singura?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu toti suntem homo fascisto-corporatistus. Unii mai vor sa-si traiasca viata... fara sa se gandeasca tot timpul la ce va urma.

:crazy: ok atunci, sa ramana impreuna, sa se inmulteasca si sa fie fericiti pana la adanci batraneti :airkiss:

 

Si cat dai de obicei ca sa nu mai ramai singura?

nu inteleg intrebarea ... ce sa dau? dau timp... atentie... nu ma astept sa primesc...

 

hm.... as zice ca esti ''after me'' dupa comentarii :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×