Sari la conținut
Forum Roportal
Rimela

Intrebare

Postări Recomandate

eu schimb talajul tot asa, o data pe saptamana, dar eu pe langa asta ii mai fac baita, si-la mai pun sa inoate putin :-

Sa vezi cum arata cand e ud :(), cat de slab e si ce uratel e :-)

Aaaaaaaaaa, cand incercati sa-la invatati ceva, secretul sta in tonul vocii pe care-la, folosesti, adica trebuie sa vb cu el ca si cum ar fi un copilas. Eu mereu vb cu el :De

[snapbacca]65521[/snapbacca]

 

 

 

hmmmmmmmmmmmm....asa deci....baie....nu stiu de ce dar am trait tot timpul cu impresia ca nu trebuie sa-i fac baie. O sa incerc in viitorul apropiat. Tu cum ii faci baie? Apa trebuie sa fie calda? Il speli cu vreun sapun/sampon? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

intru si eu in categoria de posesori de hamsteri, eu am o hamsterita de 1 an jumatate. La inceput aveam o pereche dar el a disparut. Daca totusi o sa va duceti hamsterul la imperechiat o sa va placa la nebunie de pui, sunt adorabili la vreo 2 saptamani. La noi, se asezau cu totii pe casuta si se uitau inspre noi, si erau maestrii in evadare. Ne parea foarte rau cand ii dadeam. Intr-un am ne-au facut 11 randuri de pui si de fiecare data avea intre 6 si 10 pui. Doi hamsteri stau impreuna doar cat sa faca urmasi, atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sincer nu prea este indicat sa-i faci baie. Dar al meu intr-o zi a picat intr-un acvariu, si sa-a udat putin si atunci am zis ca-i fac baie si a si innotat. de atunci i-am mai facut baie. Apa trebuie sa fie calduta, sa nu fie rece, dar nici calda, sa fie numa buna pentru mainile tale. MAre grija sa nu se ude pe cap la urechi. eu la-am spalat cu sapun din acela igienic pe care-la folosesc fetele pentru ca sa aibe ph nuetru.

Dar sa iti zic ceva..daca nu la-ai mai spalat pana acum, sau daca nu are nevoie, sa nu-la speli. Aaaaaa si vezi sa nu fie apa mare..iti tii mereu mana sub el, sa nu se innece.

 

Imi imaginez ca sunt scumpi hamsterii cand sunt mici, dar am zis ca nu-la duc la imperecheat daca nu a mai fost niciodata, iar sa-i iau femela nu vrea mama.:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand la-am cumparat, tipul mi-a spus ca nu se inteleg bine masculii cu femelele decat in perioada de imperechere....ca sunt animale solitare si ca nu le place sa aiba alti hamsteri in preajma. La fel mi-au spus si de la magazinul de animale. Initial am vrut sa-i iau o femela, si cum cusca e mare sa-i pun si ei o casuta in caz ca nu se inteleg ...dar dupa ce mi-au spus astia mi-a pierit pofta....plus ca daca face hamsteri multi si mici nu stiu ce as face cu ei....nu am garantia ca le-as gasi stapani si nici nu as vrea sa-i tin ca unul imi mananca urechile- imi ajunge.

 

Cat despre imperecheat doar, am avut un motan birmanez care statea doar in casa si care nu a fost niciodata la imperecheat...am mers pe ideea pe care ai zis tu:...daca n-a fost niciodata... m-am gandit ca poate mai bine sa nu stie ce pierde... :-" Si la fel am procedat si cu hamsterul... daca el se simte bine singur nu vad care e problema....asa ca pana nu incepe sa-mi deseneze inimioare pe peretele casutei nici nu ma mai gandesc sa-i caut femela... :spiteful: (ma gandeam sa-i inchiriez niste filme xxx daca chiar da semne ca nu mai poate... :De )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma gandeam sa-i inchiriez niste filme xxx daca chiar da semne ca nu mai poate...  :De

[snapbacca]65726[/snapbacca]

buna ideea cu filmele :oca: numa ca tre sa fie cu hamsteri :Pe

Acum ca ai spus tu ca lor nu le place se fie multi sa astii ca ai drepatae , ca al meu, inainte sa ajunga la mine a mai avut un fratior cu care se batea mereu, iar acum se simte excelent :oca: cel putin asa cred eu. e liber sa faca ce vrea.:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asta e si concluzia mea..dupa cum ai spus de pisicul tau..eu zic ca merge si fara hamsterite. Nu pare sa fie fff afectat pana acum...si chiar pare fericit asa cum e...pentru ca i se acorda toata atentia numai lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Stepha as avea o intrebare....cat timp ai avut pereche, cei doi nu se certau?? Ca eu din cate stiu hamsterii nu se prea inteleg decat in perioada de imperechere, dupa care el manca bataie de la ea. Si dupa ce a facut pui nu a trebuit sa ai mare grija de ei, pentru ca femela sa nu-i mance?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rain, intr-adevar cei doi nu se impacau decat cand :lol2: , in rest ea il batea pe el de lui ii era atat de frica incat clantanea din dinti. Doar ca ea statea numai in cusca ( o lasam libera doar cand ii faceam curat in cusca) iar el statea liber in bucatarie.

Puii ii dadeam la un magazin de animalute si aia ii vindeau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×