Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Blestemul frumusetii...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Invata sa-i ingheti din priviri, la fel cum conteaza foarte mult atitudinea ca sa te vada ceilalti cat esti de frumoasa, la fel atitudinea ta ii poate tine pe loc si chiar daca esti frumoasa te vor privi doar de la distanta. Cultiva-ti acest atuu si "joaca-i " tu, nu ii lasa pe ei sa-ti faca viata.

Apreciabila propunere :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar mămicile cool şi foarte frumoase se dau cu liftul. :butcher:

:offtopic: sarumana, pantera....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt totusi curioasa de parerea voastra vis a vis de acest subiect in general, nu de mine in particular. Sunt multe in situatia mea, in mod sigur, nu din cele care iau luminile rampei si apar prin reviste, la TV...ci din cele care incearca sa traiasca o viata linistita si fericita, departe de gura lumii, ca mine. De cele care construiesc singure (la figurat, nu la arhitectura!) temelii solide, cele care vor sa fie puternice si apreciate pentru ca sunt asa.

 

Cred ca e de vina lumea in care traim, cu falsele valori pe care le promoveaza. Multi oameni nu vor decat sa se distreze, nu-i intereseaza cultura, nu au valori adevarate. Pentru oricine care are cat de cat respect fata de cultura, valori, este greu sa gaseasca pe cineva cu preocupari asemanatoare, indiferent de aspectul fizic.

Poate ajuta mediul in care te 'invarti,' acolo poate intalnesti persoane care gandesc la fel ca tine... altfel... mai greu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Invata sa-i ingheti din priviri, la fel cum conteaza foarte mult atitudinea ca sa te vada ceilalti cat esti de frumoasa, la fel atitudinea ta ii poate tine pe loc si chiar daca esti frumoasa te vor privi doar de la distanta. Cultiva-ti acest atuu si "joaca-i " tu, nu ii lasa pe ei sa-ti faca viata.

Reţeta asta e bună doar dacă vrei ca un tip să te considere o provocare şi să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moama...suna atat de fantastic.

Esti privita ca un accesoriu pentru ca asa lasi tu lucrurile sa se intample.

 

Daca te oferi usor firesc ca barbatii te cauta doar pt sex...daca ai stii cum se duce vorba....

 

Frumusetea este ceva relativ, cunosc femei uratele foarte istete care pot pune un barbat cu botul pe labe oricand.

 

 

Nimeni nu te considera curva daca nu le-ai da si motive sa te priveasca astfel, nu te supara da o faci pe mironosita, toti in jur sunt rai, tu cea frumoasa esti neinteleasa, nefericita, sa vina un barbat frumos sa te aline, nu? :offtopic: :butcher:

 

 

 

 

 

Hai ca asta-i buna...suferi de superioritate, trufie :o:

Barbatii sunt fapturi gingase, intelepte, mature, asemeni noua, ca altfel nu i-am iubi.

 

 

Cred ca ai fost cam rautacioasa.

Permite-mi sa te contrazic. Asa cum a zis si Ampera, unei femei frumoase i se deschid multe usi, tocmai datorita calitatilor fizice, pentru ca asta e mentalitatea. Majoritatea se bazeaza pe aspectul exterior. Si sunt foooarte multe femei care, la prima vedere (sau nu), ar cataloga o femeie frumoasa ca fiind c***a. Poate din invidie, sau pentru ca are mai multe avantaje, sau din alte motive. Exact cum ai zis si tu, ca se lasa usor, desi nu putem sti daca e asa. Poate nu se lasa usor. Asta nu inseamna ca ar opri barbatii sa o doreasca doar pentru sex, sau femeile sa o catalogheze drept .... Cred ca stii cata rautate gratuita pot oferi unii oameni. Si sunt din ce in ce mai multi cei care fac asta. O zic din proprie experienta. Orice atitudine ai adopta, nu ii poti opri pe cei din jurul tau sa-ti faca rau.

 

Eu merg pe principiul "Nu judeca, ca sa nu fii judecat." si cred ca nimeni nu are dreptul sa-i judece pe altii atata timp cat nu este perfect. Asa ca nu e cazul sa dam replici acide sau rautacioase, mai ales ca nu o cunoastem personal. Iar cuvintele pot fi interpretate gresit.

 

Hai ca asta-i buna...suferi de superioritate, trufie :blink:

E dreptul ei sa aiba anumite standarde. Fiecare dintre noi isi doreste un barbat frumos, sau inteligent, sau harnic, sau..., sau..., .... Asta nu inseamna ca suferim de superioritate.

 

Oricine s-ar feri de oameni, dupa un anumit numar de deceptii si asta nu inseamna ca esti ingamfat ci doar ca incerci sa te protejezi ca sa nu mai suferi din cauza altora.

 

Eu niciodata nu mi-am dorit sa fiu frumoasa, fiecare are lipici in felul sau, frumusetea nu tine de aspect fizic ci de mult mai multe, de o intreaga chimie, asa ca te sfatuiesc sa nu mai fi asa disponibila (eu la concluzia asta am ajuns, sper sa ma insel), fii mai hotarata si nu privi pe cei din jurul tau ca un aversar, nimeni nu iti fura painea, nimeni nu iti fura iubitul, barbatii au si ei suflet...

Ai dreptate, fiecare are lipici in felul sau, dar, de cele mai multe ori, suntem judecati dupa felul in care aratam, inainte sa deschidem gura ca sa spunem ceva.

 

Chiar daca pare de necrezut, sunt foarte multe femei, si frumoase, si destepte. Unele profita de calitatile lor, altele isi doresc altceva, cum e si Malkia.

 

 

:o: :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Reţeta asta e bună doar dacă vrei ca un tip să te considere o provocare şi să
Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×