Sari la conținut
Forum Roportal
freedomxx

Singura in cuplu sau mai bine singura?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt maritata si am ajuns la un punct in care eu am plecat ... pentru ca ma simteam ... singura in doi :rot:

apoi am hotarat sa ne mai acordam o sansa, era lipsa de comunicare, dorinte diferite etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai fost vreodata in situatia de a alege? Se poate si cu cale de mijloc? :beee: :yes:

 

 

Cred ca raspunsul esti singura in masura sa ti-l dai . Nimeni nici de-aici, nici din alta parte nu-ti traieste viata si prin urmare fiecaruia ii este greu sa-ti spuna ce sa faci ... Ce vei face in continuare, chiar si cu sfaturile primite va fi numai si numai alegerea ta . :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multam de raspunsuri.Dar cateodata am impresia ca sunt singura care traieste problema asta, desi sunt constienta ca-i omniprezenta.

 

Sunt maritata de 5 ani si am ajuns sa ma simt sufocata de lipsa de comunicare care s-a instalat. El prefera sa stea cu televizorul si nu vrea niciodata nimic. Nu-s ce sa mai cred. Inca de la bun inceput am vazut ca suntem diferiti dar credeam ca, contrariile se atrag si se completeaza reciproc. Adica eu am fost tot timpul partea activa....Cam asta e in cateva cuvinte... :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multam de raspunsuri.Dar cateodata am impresia ca sunt singura care traieste problema asta, desi sunt constienta ca-i omniprezenta.

 

Nu esti singura, nici prima si din pacate nici ultima ... Asta doar pentru a avea confirmarea ca acest lucru se-ntampla . In rest, asa cum ti-am spus, vei fi singura in masura sa-ti dai raspunsul daca merita sau nu . :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt maritata si am ajuns la un punct in care eu am plecat ... pentru ca ma simteam ... singura in doi :beee:

apoi am hotarat sa ne mai acordam o sansa, era lipsa de comunicare, dorinte diferite etc.

 

Sansa acordata a schimbat cu ceva lucrurile? Ce s-a intamplat? :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sansa acordata a schimbat cu ceva lucrurile? Ce s-a intamplat? :rot:

 

Da a schimbat, pentru ca nici unul nu credea ca voi avea puterea sa plec si ne-a marcat chestia asta , pentru ca i-am zis ca eu asa nu mai rezist ( pe langa singuratatea ce o simteam o mai dadeam si in certuri) si nu vom rezista mult impreuna in acest ritm, l-am intrebat asta vrea, merita?

Singura in doi e mai bine.Trust me.

daca ai ajuns la concluzia asta sincer imi pare rau ca nu mai ai puterea sa lupti penrtu ce iti doresti in viata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×