Sari la conținut
Forum Roportal
Demiurgul

Supraomul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In fiecare zi va voi dezvalui cate o lege .... prima lege

 

 

1.Inteligenta este lucrul cel mai de pret nu uita asta .....

 

Natura ne alege ,precum noi o facem atunci cand ne alegem un cantaret favorit, inteligenta ne este darul daruit de natura ...trebuie sa il respectam .sa respectam inteligenta si natura ...sa fim ceea ce suntem ....adica INTELIGENTI

Editat de Demiurgul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2. Puterea de intelegere

3. Puterea de a nu raspunde violent la provocari!!!!!!!!!! :)

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2. Puterea de intelegere

3. Puterea de a nu raspunde violent la provocari!!!!!!!!!! :)

 

 

dOAR EU SPUN LEGILE .. ....E BINE FIECARE POATE SA VINA CU IDEI ....E LIBERTATE .....

 

2.Claritatea poate fi extrem de utila atunci cand este folosita la presiuni extrem de mari ...

 

Sa fii ca un copac ce este intr-o comuniune perfecta cu mediul din jurul sau ,,sa stii ca atunci cand cineva vrea sa iti loveasca crengile nu vei reactiona ca restul ,ci vei reactiona CLAR ....adica vei fi linistit si nu te vei intreba de ce esti linistit ....pur si simplu vei fii......Claritatea are puterea undelor magnetice ..poate atrage rezolvarea cea mai buna ..universul va lucra pentru tine ..el iti va spune ,el iti va da solutiile .......trebuie sa astepti ...in liniste ..prudent.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dOAR EU SPUN LEGILE .. ....E BINE FIECARE POATE SA VINA CU IDEI ....E LIBERTATE .....

 

2.Claritatea poate fi extrem de utila atunci cand este folosita la presiuni extrem de mari ...

 

Sa fii ca un copac ce este intr-o comuniune perfecta cu mediul din jurul sau ,,sa stii ca atunci cand cineva vrea sa iti loveasca crengile nu vei reactiona ca restul ,ci vei reactiona CLAR ....adica vei fi linistit si nu te vei intreba de ce esti linistit ....pur si simplu vei fii......Claritatea are puterea undelor magnetice ..poate atrage rezolvarea cea mai buna ..universul va lucra pentru tine ..el iti va spune ,el iti va da solutiile .......trebuie sa astepti ...in liniste ..prudent.....

 

bine ma!

atentie la scris :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dOAR EU SPUN LEGILE .. ....E BINE FIECARE POATE SA VINA CU IDEI ....E LIBERTATE .....

 

Tu spui legile universului TAU, lasa-i pe ceilalti sa si le spuna pe ale lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu spui legile universului TAU, lasa-i pe ceilalti sa si le spuna pe ale lor.

 

 

Sa le spuna draga ..oricine poate sa spuna ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fiecare zi va voi dezvalui cate o lege .... prima lege

 

 

1.Inteligenta este lucrul cel mai de pret nu uita asta .....

 

Natura ne alege ,precum noi o facem atunci cand ne alegem un cantaret favorit, inteligenta ne este darul daruit de natura ...trebuie sa il respectam .sa respectam inteligenta si natura ...sa fim ceea ce suntem ....adica INTELIGENTI

 

inteligenta fara INTELEPCIUNE nu inseamna mare lucru...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fiecare zi va voi dezvalui cate o lege .... prima lege

 

 

1.Inteligenta este lucrul cel mai de pret nu uita asta .....

 

Natura ne alege ,precum noi o facem atunci cand ne alegem un cantaret favorit, inteligenta ne este darul daruit de natura ...trebuie sa il respectam .sa respectam inteligenta si natura ...sa fim ceea ce suntem ....adica INTELIGENTI

 

Sau Puterea de a intelege ca gunoiul trebuie dus la ghena, nu pastrat. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot spune,prima cred ca e axioma,eu stiu,o regula generala pt a deveni Supraom...sper sa citezi si dispretul,superioritatea,detasarea printre legi.

ar fi interesant de dezbatut si trasaturile animalelor din turma ;sigur,dupa ce termini aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×