Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

O dilema

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se inventeaza cel mai dulce suc de pe pamant si se numeste frapant - satana. Il beti pentru dulceata lui sau il respingeti doar pentru ca poarta numele unui personaj biblic malefic ori datorita imaginii acestuia creata de cultul crestin ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se inventeaza cel mai dulce suc de pe pamant si se numeste frapant - satana. Il beti pentru dulceata lui sau il respingeti doar pentru ca poarta numele unui personaj biblic malefic ori datorita imaginii acestuia creata de cultul crestin ?!

 

Il accept ca si aghiasma ...tocmai din cauza ca acest nume este respins de religia care a adus mai mult rau oamenilor decat 10 milioane de satane !

Tocmai aceasta respingere din partea falsei dumnezeirii ...ii da o atractivitate in plus si un anumit accent de pozitivitate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se inventeaza cel mai dulce suc de pe pamant si se numeste frapant - satana. Il beti pentru dulceata lui sau il respingeti doar pentru ca poarta numele unui personaj biblic malefic ori datorita imaginii acestuia creata de cultul crestin ?!

 

 

daca-i din pulpa naturala de portocala, imi bag botu' odata. doar odata!

 

o baba pe strada se intalneste cu niste tineri care ascultau carlos santana.

baba, tremurand de emotie si nervi ca muzica era prea tare ii intreaba:

-maaaica, ce ascultati voi acolo!!!?

- santana mamaie , santana!

-apara-ma doamne si pazeste-ma, a ajuns satana sa compuna muzica!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e o legatura intre numele sucului si religie... asa ca...

Doar sa nu fie nesanatos sau ceva cu mult alcool si sa ma-mbat rapid :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se inventeaza o pastila care detecteaza prostia si provoaca durere. Cati ar avea curajul sa o dea pe gat?

 

Eu şi cu tine. Nu neapărat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×