Sari la conținut
Forum Roportal
anomalia

sa conjugam "a insela"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oricat de sigue ai fi pe cineva, acesta iti va insela asteptarile mai devreme sau mai tarziu.....si te va dezamagi....depinde de tine daca il vei intelege sau il vei ierta...binenteles ca de uitat nu vei uita niciodata, indiferent cat ai incerca!

[snapbacca]65302[/snapbacca]

Eu zic ca depinde la ce te astepti tu din partea unei persoane! Daca nu te ridici cu "pretentii" prea mari, n-o sa fi nici foarte dezamagit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca depinde la ce te astepti tu din partea unei persoane! Daca nu te ridici cu "pretentii" prea mari, n-o sa fi nici foarte dezamagit.

 

da, insa atat timp cat esti cu o persoana, e de la sine inteles ca trebuie sa`ti fie fidela, cel putin pana in momentul in care iti spune "pa"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricat de sigur ai fi pe cineva, acesta iti va insela asteptarile mai devreme sau mai tarziu.....si te va dezamagi....depinde de tine daca il vei intelege sau il vei ierta...bineinteles ca de uitat nu vei uita niciodata, indiferent cat ai incerca!

Adevarat! Tocmai mi s-a intamplat acest lucru. Oricat de mult m-am "pregatit" pentru acest moment, tot m-a luat prin surprindere...

 

Am fost inselata, am inselat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricat de sigue ai fi pe cineva, acesta iti va insela asteptarile mai devreme sau mai tarziu.....si te va dezamagi

 

- sau nu!

da, insa atat timp cat esti cu o persoana, e de la sine inteles catrebuie sa`ti fie fidela, cel putzin pana in momentul in care iti spune "pa"

 

- aici gresesc multi ( trebuie sa`ti fie fidela ), puneti in loc de TREBUIE(obligativ) verbul A SIMTI,asa mai merge.

 

Asadar nu mai afirmati ca nu veti insela niciodata...Cine va garanteaza asta?Mintea omului este destul de imbarligata si niciodata nu poti fi sigur de ea...

 

- propria persoana desigur(acolo unde e cazul doar)

 

Mai bine conjugati verbul a iubi + adevarat (egalTaiat) a insela.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu potzi sa shty niciodata ce se va intampla ,shi niciodata sa nu zici niciodata pt ca este pacat (oferta este prea mare pe piatza).nu potzi da cu piciorul unei piese de muzeu (oricine ar accepta asha ceva),este foarte scumpa ,vorba aia ce e frumos (90 -60- 90)shi lui D-ZEU ii place.VREAU SA VA INTREB DACA GASITI UN TEANC DE DOLARI PE STRADA (SPECIFIC )PE STRADA RESPECTIVA SUNTETZI SINGURI ;IL LUATZI CU VOI ACASA ? SAU ORIUNDE?ei asha este shi cand apare o doamna deosebita (cam asta este senzatzia pt mine )shi nu ma voi intoarce de la aceasta idee .in general impulsivii sunt cei care inseala ;este caracteristic.morala :"lovitzi tot ce prinde"-viatza este scurta.O ZI BUNA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite ca s-a ajuns si aici... :)

...

Un mic sarut o zi petrecuta impreuna cu altcineva(fara sex) dar care acum se dovedeste a fi o mare si idioata greseala!

....

 

 

Nu as insela persoana pe care o iubesc cu adevarat ...in speranta ca nici ea nu ar face asta... 8)  Sa ne gandim putin cui i-ar place sa fie tradat...(nimanui, logic) :P

....

Atunci de ce fiecare tradeaza la randul lui?  ;)

Ce facem, ne contrazicem singuri? (sau un "mic sarut" nu intra sub incidenta inselaciunii)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, insa atat timp cat esti cu o persoana, e de la sine inteles ca trebuie sa`ti fie fidela, cel putzin pana in momentul in care iti spune "pa"

 

 

- aici gresesc multi ( trebuie sa`ti fie fidela ), puneti in loc de TREBUIE(obligativ) verbul A SIMTI,asa mai merge.

 

Pai daca nu SIMTI nimic pentru persona respectiva nu ar trebuii sa stai cu ea, nu? si daca stai alaturi de ea pentru ca asta simti e normal sa nu o inseli...

 

 

Poate ca multe relatii sunt superficiale, si verbul "a insela" isi are loc in ele, tocmai din acest motiv

Bineinteles ca Reciporocitatea(sper ca exista cuvantul asta :P)) joaca un rol important ! degeaba nu inseli, daca esti inselat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar domnule TiGeR_asH, cum se face ..parca ziceai ca tii la ea ..dar nu ai insela persoana pe care o iubesti cu adevarat..daca e asa dupa ce ca te-a mai iertat o data de ce nu ai terminat relatia daca nu ea e "dragostea ta"...sau din comoditate ai zis lasa..nu e ea da merge...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×