Sari la conținut
Forum Roportal
anomalia

sa conjugam "a insela"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

v-ati inselat partenerul?la-ati insela?daca nu pe acesta, poate inainte?nu ati facut-o si nu ati face-o?Astept raspunsurile voastre ca si motivatiile acestora.Si aropo,fiti sinceri oameni buni,ca doar suntezi umbriti de anonimatul internetului :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In liceul pe care la-am urmat eu era la moda sa ai un prieten arab. Eu nu am avut pentru ca nu sa-a ivit ocazia (nici nu am cautat-o neaparat). Apoi am asteptat sa se iveasca ceva autohton, dar nu eram deloc atrasa de niciunul. Un prieten chiar m-a intrebat daca nu cumva sunt homo. M-am intrebat si eu atunci. Mi-am dat seama ca nici fetel nu ma atrag.

Intr-o zi am intalnit un tip pe care la-am simtit ca fiind ACELA! A fost dragoste la prima vedere. Mai tarziu am aflat ca si la el fusese dragoste la prima vedere, cu ceva timp inainte sa il vad eu in statia de tramvai unde imi daduse intalnire (prin telefon) ca sa mergem la un teatru.

Am fost prieteni cativa ani, acum suntem casatoriti. Mi-a spus o data ca la un moment dat voi avea macar curiozitatea sa fac sex cu altcineva. Poate ca da, dar nu sa-a intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca daca iubesti in momentul in care esti pe margine vezi chipul acelei persoane si te gandesti ce ar simti ea si daca ar merita asta...da nu cred ca e ceva general...nu am facut-o inca si nu stiu ce sanse ar fi sa se intample asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu insel

Tu inseli

El/ea insala... ::tease::

Nu as suporta sa aflu ca am fost/sunt inselata.Relatia sa-ar termina imediat. Nu mi-am inselat partenerul pana acum :"ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". Cred ca exista un sentiment de vinovatie la cei care o fac (daca au putina constiinta). Sunt inca tanara, deci orice se poate intampla de acum inainte...ca vreau, ca nu vreau!Nu suntem niciodata feriti de tradare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite mai bine asa :) :

 

Eu te insel

Tu ma inseli

El / ea ne insala ::):

 

Si acum vorbind serios nu am inselat pe nimeni , cu toate ca am fost inselata... :) ... dar am mers mai departe :) Asta-i viata cu bune si cu rele :tease: :- :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu la-am inselat... si nu vreau sa-la insel... iar in legatura cu trecutul... nu pot zice ca am inselat din moment ce baietii aceia stiau ca mai umblu cu un altul si celalt la fel si nu comentau nimic in legatura cu asta , iar eu dupa o saptamana le ziceam intr-un mod elegant "papa". presupun ca acceptau situatia pentru ca vroiau cu totul altceva decat o relatie de durata ..daca ma intelegeti :De dar "sa ramana cu pofta in cui ". :De dar asta a fost atunci ... :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apreciabil "curajul" celor care au raspuns pana acum temei lansate de mine cu acest topic.

Maria..ceea ce ti sa intamplat tie tine de ideal.nu multi se pot lauda cu asemenea poveste.cred ca meriti,sau mai bine zis meritati,toata admiratia.

Concluzia pe care o trag,,e ca doar fetele au curaj aici pe forum,sa vorbeasca depre subiect..si nici ele nu-sa prea multe.de ce oameni buni?va e frica ca "el" sau "ea" poate citi ce scrieti aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inselat niciodata si nici nu cred ca o voi face, de inselat..poate am fost... :tease:" ..... Nu mi se pare o bravura chestia asta....iar cand cei care au inselat se scuza " iarta-ma iubit-o/iubitule, dar am fost beat/a si nu stiam ce fac" sau " a fost doar sex, cu tine e cu totul altceva" mi se par niste oameni care nu merita ce au langa ei. Cel mai usor e sa spui verde in fata cand te-ai saturat de el/ea si ca vrei sa incerci ceva nou....dar daca ai tot ce-ti doresti..chiar nu vad de ce sa "cauti" altceva.

"Nu lasa branza din mana pentru ciaora de pe gard."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inselat

m-a inselat

ne inselam

cam asta e conjugarea verbului "a insela"

recunosc ca am inselat,insa am facut cu dorinta de a cunoste noi persoane,de a incerca sa ma debarasez ed dragostea ce o aveam pentru persoana cu care eram.

am fost inselata...sunt foarte sigura de asta,si m-am simtit foarte jignita,m-am simtit un nimeni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inselat

m-a inselat

ma inseala

il insel

ne iubim si ne vom iubi

 

dar probabil ca ne vom mai insela reciproc la un moment dat, cand va interveni plictiseala, pentru a mentine suspansul si jocul in cuplu...Apoi vom reveni la linistea noastra. :tease:

Iar cei care nu au inselat cu fapta sigur au inselat cu gandul...sau inca nu au avut ce insela...terte motive... :)"

 

Un fost iubit imi spunea ca nu am cum sa-la insel caci ce simt pentru el , o persoana distincta si unica(suntem unici prin noi insine) nu pot simti sau actiona cu altul (alta persoana unica si distincta..am fost de acord cu el.

 

Sotul meu m-a inselat cand am fost insarcinata.Mi-a povestit apoi si m-am amuzat.Pentru simplul motiv ca n-a reusit sa-o faca cu respectiva ...totusi am simtit ca pentru el perioada mea de sarcina nu prezinta ...respect. M-am simtit umilita dar nu inselata.

 

Am inselat cand casatoria mea ma plictisea. Nu m-am simtit vinovata pentru ca am incercat sa obtin acelasi lucru in casatorie si pentru ca sotul meu nu sa-a straduit sa-mi asculte dorintele ... am plecat sa gasesc ce voiam in alta parte.

 

M-am simtit inselata cand cineva imi promitea prin gesturi si fapte iubire...dar a negat asta cand am vrut sa spunem lucrurilor pe nume.Probabil e si vina mea undeva ascunsa in atitudine.

 

 

sa-auzim numai de bine reciproc :-

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×