Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Triburile de credinciosi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Chiar dacă ar exista o divinitate şi chiar dacă ne-ar răspunde şi ne-ar scăpa de pericol, acest lucru n-ar face dec
Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diversiuni ieftine? :P Păi nu cred că am susţinut eu vreo idee nedemonstrabilă, aşa cum faci tu cu punerea rugăciunii la temelia tuturor realizărilor ştiinţifice, tehnice şi artistice. Speculaţia ta nu are nici o bază, nici un argument.

Ba mai mult, insinuezi cumva că ateii nu au făcut nimic bun? :o: Şi vezi că negarea valorilor culturii rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Diversiuni ieftine? :P Păi nu cred că am susţinut eu vreo idee nedemonstrabilă, aşa cum faci tu cu punerea rugăciunii la temelia tuturor realizărilor ştiinţifice, tehnice şi artistice. Speculaţia ta nu are nici o bază, nici un argument.

Ba mai mult, insinuezi cumva că ateii nu au făcut nimic bun? :o: Şi vezi că negarea valorilor culturii rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-mi un nume de ateu original care a facut ceva concret...cu dovezi si marturii.

Poate sa-ti dea exemplu pe Darwin si o gramada de dovezi si marturii :roll:

 

Bineinteles ca ratiunea si dovezi materiale puternice ii contrazic teoria lui Darwin, dar ce sa-i faci... fiecare cu religia lui, chiar daca la atei poarta numele de "stiinta". Un adevarat ateu ar trebui sa fie condus de ratiune care il impinge inevitabil spre divinitate. In concluzie se pare ca ateii nu exista :o: Alt termen fals, inexistent...

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-mi un nume de ateu original care a facut ceva concret...cu dovezi si marturii.

 

Sapiens nihil affirmat quod non probet.

Cu alte cuvinte, este responsabilitatea ta să-ţi susţii afirmaţiile cu argumente, nu să-mi ceri mie să demonstrez contrariul.

Şi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sapiens nihil affirmat quod non probet.

Cu alte cuvinte, este responsabilitatea ta să-ţi susţii afirmaţiile cu argumente, nu să-mi ceri mie să demonstrez contrariul.

Şi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aşadar, credincioşilor li se par utile rugăciunile, bine, am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×