Sari la conținut
Forum Roportal
estella

Implant dentar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Wrong. Nu doare deloc :tease:

Depinde in ce zona a maxilarului.

Majoritatea pacientilor spun ca a durut in prima zi...acum depinde si de sensibilitatea fiecaruia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca se poate sa apara durerea dar nu e fiziologica.......adica nu trebuie sa apara.Mie mi-a dat calmante dupa dar nu am luat. In schimb am luat un antiinflamator puternic

Eram curioasa daca Estella si-a facut implantul dar vad ca nu mai intra pe aici........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca se poate sa apara durerea dar nu e fiziologica.......adica nu trebuie sa apara.Mie mi-a dat calmante dupa dar nu am luat. In schimb am luat un antiinflamator puternic

Eram curioasa daca Estella si-a facut implantul dar vad ca nu mai intra pe aici........

Ce inflamator?Numele??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate s'a indragostit de stomatolog , la ce preturi sunt la implanturi ... . :spiteful:

Hm. NU as zice

La Cluj un implant la un medic foarte bun costa 350-400 euro iar aici in Germ 1200 de euro cel putin. Imi cam vine sa rad cand aud ca la noi sunt scumpe implanturile.............

Acum, desigur daca compari cu veniturile noastre, da, dar mai pune in balanta si munca medicului.......

 

Ce inflamator?Numele??

Am luat DExa.......In doua zile aveam un proiect de rezolvat si chiar nu doream sa ma inflamez. :spiteful:

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O clinica foarte buna specializata in implanturi dentare gasiti si in Bacau. EDIT!

Gasiti si o lista de preturi detaliata. Medicii sunt foarte buni, au peste 15 ani de experienta in domeniu.

In alta ordine de idei, zicea cineva ca in germania a platit 30.000 de euro pe o interventie mai complicata. Este din cauza ca acolo preturile sunt exagerate, nu sunt cele reale. Motiv pentru care a si aparut turismul dentar. Majoritatea europenilor isi rezolva problemele stomatologice in Romania sau Ungaria, tocmai datorita preturilor de 10 ori mai mici. Dar cum sa te lauzi cu implanturile facute in Bacau, nu suna bine. Altfel e cand spui Germania nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cum sa te lauzi cu implanturile facute in Bacau, nu suna bine. Altfel e cand spui Germania nu?

Poftim?

In general, cu implanturile nu " te lauzi". Te rogi sa se prinda si cam asta e. :lol:

Se folosesc aceleasi materiale ca si la noi, da, serviciile sunt mai scumpe dar in cele mai multe cazuri se face o asigurare pe produs. Gen - implant nereusit= nu platesti sau a doua interventie e gratuita.

 

Asa ca - daca aveti medici buni, locatia poate fi in Bacau sau in Kosovo- trebuie sa mearga

 

In alta ordine de idei, zicea cineva ca in germania a platit 30.000 de euro pe o interventie mai complicata. Este din cauza ca acolo preturile sunt exagerate, nu sunt cele reale.

Ati vrut sa spuneti exagerate, dar reale.

Editat de Darianna
edit nume (reclama) al userului citat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×