Sari la conținut
Forum Roportal
hanuman

ajutor pls

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cine ma poate ajuta cu niste informatii si idei?am un pc pe care un prieten mi l-a configurat ca server , dar din pacate a suferit un f grav accident de circulatie.urma ca dupa weekend sa vina sa imi arate cum se poate pune site-uri pe server si mici chestii pe care trebuia sa le stiu.deci sa zicem asa am un server ,conexiune la rds ,dar nu stiu sa folosesc serverul.mi-am cumparat si cateva domenii .ro .multumesc anticipat celor care vor sa ma ajute :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine ma poate ajuta cu niste informatii si idei?am un pc pe care un prieten mi l-a configurat ca server , dar din pacate a suferit un f grav accident de circulatie.urma ca dupa weekend sa vina sa imi arate cum se poate pune site-uri pe server si mici chestii pe care trebuia sa le stiu.deci sa zicem asa am un server ,conexiune la rds ,dar nu stiu sa folosesc serverul.mi-am cumparat si cateva domenii .ro .multumesc anticipat celor care vor sa ma ajute :offtopic:

 

 

iti trebuie un program cu care sa te conectezi pe ftp; eu folosesc total commander

 

*ftp - prin el te conectezi la un alt computer, ce are grija ca site-ul tau sa functioneze cu fisierele ce le-ai urcat la ei pe server (la ei pe PC)

 

dupa ce ai facut rost de program pt conectare ftp, ai nevoie de adresa ftp, user si parola a hostului tau.

de obicei userul este de forma www .siteul tau. com.

 

cam asta ar fi ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×