Sari la conținut
Forum Roportal
night flower

Personalitate dubla

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

problema e ca am luat ZET (prelandez)si in timpul in care eram in transa....faceam niste getsuri ciudate...su foarte neobisnuite..cum ar fi :l-am strans de gat pe prietenul meu cel mai bun..nu suportam muzica deloc....am refuzat sa-l sarut pe iubitul meu....ceea ce e total opus personalitatii mele...adica iubesc muzica...nu sunt agresiva cu prietenii mei...si in primul rand imi iubesc prietenul....e posibil sa am o personalitate dubla?are careva un arspuns ptr mine?:P(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu

nu e vorba de asa ceva

atunci, in transa fiind nu ti-ai mai controlat deloc simturile, trairile

in acele momente ies din tine ca o contrapondere tot ce stiai ca nu se face, de regula opusul realitatii

atunci devii robul slabiciunii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In afara de atunci cand ai luat ZET te-ai mai comportat vreodata asa? Daca nu, era de vina doar ZET-ul si transa in care ai intrat, cum s-a spus si mai sus.

Iar personalitatea dubla sau multipla nu e ceva paranormal, se ocupa de astfel de tulburari de personalitate psihologia...

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da e destul de plauzibila explicatia pe care mi-ai dat-o...totusi ma macina faptul ca prietenii mei...cei 2 care erau cu mine...in momentul respectiv..spun ca sunt aproape siguri ca eu am inca o persoana in mine...opusa total persoanei mele normale...si reale...chiar imi sugerau un psihiatru...oare m-ar ajuta cu ceva?oare acea identitate ascunsa din mine...mi-ar putea afecta viata reala?oare ar putrea inlocui treptat cu trecerea timpului....identitatea pe care o am acum..:P/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da e destul de plauzibila explicatia pe care mi-ai dat-o...totusi ma macina faptul ca prietenii mei...cei 2 care erau cu mine...in momentul respectiv..spun ca sunt aproape siguri ca eu am inca o persoana in mine...opusa total persoanei mele normale...si reale...chiar imi sugerau un psihiatru...oare m-ar ajuta cu ceva?oare acea identitate ascunsa din mine...mi-ar putea afecta viata reala?oare ar putrea inlocui treptat cu trecerea timpului....identitatea pe care o am acum..:P/

 

sint n cazuri de dubla personalitate . aceasta apare atunci cand ai trecut printr-o trauma ca sistem de protectie. sfatul meu e sa cauti un psihiatru si sa vezi ce e cu asta .

se mai intampla cand o entitate se manifesta prin tine (benefica -malefica) nu te sfatuiesc sa mergi la preoti ca habar nu au la ei totul se rezuma la posedare. cauta si un bio terapeut si pe viitor cere prietenilor sa filmeze cand te mai manifesti asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh...referitor la filmare....prietenii mei imi spun ca au incercat sa ma filmeze..insa a fost in zadar...m-am purtat foarte agresv in momentul in care mi-am dat seama de ceea ce vor sa faca...orcum o sa ma gandesc la ideea de a consulta un psihiatru..cred ca e singurul care poate sa imi dezlege acest mister 100%..oricum mai astept sugestii si pareri..thanx a lot:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×