Sari la conținut
Forum Roportal
Artemis_Dida

Metode de copiat

Postări Recomandate

:beee:

 

hai mey...

daca as sti ca nu e nimic de capul meu ar fi o problema atunci

partea proasta e ca invat si le stiu perfect pe toate inainte de examen....si dupa examen :yes:

 

ideea e ca vreau sa iau examenul cu nota mare pentru a-mi ridica oleaca moralul :rot:

 

Tu inveti pentru note, sau pentru dezvoltarea ta personala?

 

Acum, ca sa fiu ontopic... recunosc... si eu copiez la examene, cu ajutorul serviciului WAP si dau search pe google... de pe telefon. Insa eu copiez deoarece chiar nu stiu si fac parte din categoria de studenti (ultima generatie) care au dat la facultate ca sa scape de armata. Varsta potrivita pentru a incepe o facultate adevarata ar fi cam pe la 25 de ani, deoarece studiile superioare nu implica obtinerea unei diplome dupa 3 sau 6 ani, sau continuarea studiilor doar de dragul de-a avea o ocupatie... ci trebuie sa implice in primul rand determinare, nevoia de cunoastere, si nivelul mimin de maturitate din partea viitorului "student".

Editat de 20031

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
thanks....dar cand intervine panica si tot ce inveti se sterge intr-o secunda :butcher:

 

ce?? panica ? panica pentru ce ? nu va inteleg... sunteti chiar patetici.. e doar un examen.. nu e vorba de panica... :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu inveti pentru note, sau pentru dezvoltarea ta personala?

 

Acum, ca sa fiu ontopic... recunosc... si eu copiez la examene, cu ajutorul serviciului WAP si dau search pe google... de pe telefon. Insa eu copiez deoarece chiar nu stiu si fac parte din categoria de studenti (ultima generatie) care au dat la facultate ca sa scape de armata. Varsta potrivita pentru a incepe o facultate adevarata ar fi cam pe la 25 de ani, deoarece studiile superioare nu implica obtinerea unei diplome dupa 3 sau 6 ani, sau continuarea studiilor doar de dragul de-a avea o ocupatie... ci trebuie sa implice in primul rand determinare, nevoia de cunoastere, si nivelul mimin de maturitate din partea viitorului "student".

 

pai tocmai, determinare si nevoia de cunoastere. dar dupa cum vezi invatamantul in Romania e in aer iar profesorii din invatamantul universitar sunt total dezinteresati. predau acolo 2 chestii si gata iar studentul e dator sa studieze de prin alte surse...pana aici nu ar fi nimic rau. dar, degeaba mi-a placut mie sa studiez si sa inteleg daca profesorii ne dau niste examene in bataie de joc. cel putin la examenul asta profesoara a fost de-a dreptul penibila!!

invat si pentru note ca am nevoie de ele caci pentru dezvoltarea mea personala nu am nevoie de facultate, imi ajunge sa studiez singura de prin carti

 

ce?? panica ? panica pentru ce ? nu va inteleg... sunteti chiar patetici.. e doar un examen.. nu e vorba de panica... :D

:) mda....nu comenta in necunostinta de cauza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sau fitzuica aia acordeon pusa in maneca de la bluza.... sau sub fusta :resent: prinzi fituicile cu niste agrafe si merge treaba :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hi hi, a cam trecut timpul de cand cautam raspunsuri la intrebarea de mai sus. :D

 

Ca o nota finala, nu recomand copiatul, chiar si atunci cand nevoia o cere. E mult mai tare sa-ti pui mintea la contributie si sa vezi cate poti sa aberezi :crazy: Iar unele idei pot fi chiar mai bune decat ceea ce ti s-a predat. ;)

 

 

Bafta la examene!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai bine sa inveti si sa iei un examen cinstit decat caopiind. oricum trebuie sa fi tare sa copiezi. eu am incercat o singura data, mi-am facut doua copiute mici, dupa care am abandonat ideea ca stiam ca nu voi fi in stare in sala de examen sa le scot, chiar daca nu ar fi nici un supraveghetor. asa ca m-am multumit cu o nota mai micuta si m-am prezentat din nou la marire. :roll:

asa ca mai bine eviti copiatul pentru a nu avea mustrari de constiinta dupa aceea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×