Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Cel mai blestemat nume de pe pamant:ISUS&JESUS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vazi sa nu faci ca barbatu' meu si s-o pui pe laptop :roll:

 

 

Na vezi tu esti printre putinii credinciosi adevarati... eeeee mai e baiatu ala Te(ologu) da nu a venit inca de la slujba :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca Gizas este sau nu Adevarul ...vom vedea.Depinde la cine facem referinta.

Iar incepi ma cu Gizas AL MEU, Biblia MEA?

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ma, hahalera paranoica.

Dar alcoolul din creierul tau imbuibat nu te lasa sa intelegi principiul: <Cand faceti minuni, nu spuneti nimanui. Eu in schimb, cand fac minuni, trebuie mentionat in diverse letopisete si dusa vorba departe>

 

Ceea ce nu e o premiera. YHWH iti cere sa iti iubesti vrajmasul, dar el nu o face.

YHWH iti cere sa ierti, dar el nu te iarta, ba mai mult, iti pedepseste si neamul.

Iti spune sa nu mergi o mila, ci sa mergi doua, dar el nu se sinchiseste sa isi miste barba aia batrana ca sa te treaca si pe tine strada.

Iti spune sa faci lucruri bune, dar el se uita la nenorociri ca cinefilul la HBO.

 

Numai prostii vorbesti...

Textele pe care le citezi se adresau javrelor de religiosi din acel timp ca si celor contemporani ,nu lui Kontro...

Citeste cu atentie...

Ce vrei sa-ti faca Dumnezeu?El ti-a dat puterea tie.Daca nu stii sa o folosesti,tu esti prost...nu Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

neutra . eu am invatat sa nu ma contrazic pe ce nu stiu. ma amuza doar popularitatea dvs . Am invatat ca fiece informatie are un strop de adevar in ea . Atata timp cat cineva crede in ceva stie ca exista . Banii si divinitatea nu merg mana in mana . Banii si reprezentantii divinitatii au mers mereu mana in mana ... asta e parerea mea in necunostinta vasta de cauza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine-l aduleaza? Pai TU, si alti ca tine + babele la biserica + fraierii de dau banii :roll:

 

Sunt mii de Isusi pe lume.E adevarat ca il adulez dar numai pe cel care este unic ISUSGELU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai prostii vorbesti...

Textele pe care le citezi se adresau javrelor de religiosi din acel timp ca si celor contemporani ,nu lui Kontro...

Citeste cu atentie...

Ce vrei sa-ti faca Dumnezeu?El ti-a dat puterea tie.Daca nu stii sa o folosesti,tu esti prost...nu Dumnezeu.

De cate ori imi cobor privirea catre tine ca sa vorbim despre Bolnav, imi zici mereu ca Biblia din care iti citez sau iti vorbesc, e <pentru aia>.

Ce Biblie pupi tu noaptea inainte de culcare ma?

Da-mi aici link, sa vad care e cea <adevarata>.

 

Sunt mii de Isusi pe lume.E adevarat ca il adulez dar numai pe cel care este unic ISUSGELU.

Adevarata dovada a paranoiei gelupandistice.

HUO.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia declara imediat din ce secta esti ma, betivanule.

Am propria mea secta,are doi membri...eu si sotia...si se cheama ..............habar n-am cum.Pune-i tu un nume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ce zici nea Gelutu de isus, ca vine Dom' Teologu acum si da cu steagu-n cap.. aici deja vorbim de "ierezie" si de jaratic :roll:

 

ei eu va las... si vorba lui Caragiale... "din dilema asta nu iesiti, am zis!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Na vezi tu esti printre putinii credinciosi adevarati...

 

SINGURUL. :roll:

 

 

De cate ori imi cobor privirea catre tine ca sa vorbim despre Bolnav, imi zici mereu ca Biblia din care iti citez sau iti vorbesc, e <pentru aia>.

Ce Biblie pupi tu noaptea inainte de culcare ma?

Da-mi aici link, sa vad care e cea <adevarata>.

 

 

Adevarata dovada a paranoiei gelupandistice.

HUO.

 

Pai citeste si tu contextul.Nu cita aiurea pasaje din biblie.

 

 

 

neutra . eu am invatat sa nu ma contrazic pe ce nu stiu. ma amuza doar popularitatea dvs . Am invatat ca fiece informatie are un strop de adevar in ea . Atata timp cat cineva crede in ceva stie ca exista . Banii si divinitatea nu merg mana in mana . Banii si reprezentantii divinitatii au mers mereu mana in mana ... asta e parerea mea in necunostinta vasta de cauza

Ai spus frumos ce ai spus...probabil ca stii mai multe decat redai prin cuvinte.Mai astept perle de la tine...pasare phoenix.Stiai ca usernameul tau e legat de cel mai important text din biblie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu. Despre ce e vorba?

 

Daca nu stii biblia poate nu o sa intelegi...dar daca ai o biblie citeste despre Nicodim in Evanghelia dupa Ioan capitolul3.

acolo e vorba despre reinviere si renastere.Daca nu ai biblie iti dau un link ...

Valabil si pentru tine kontro ca mai intrebat din ce biblie citesc noaptea.

 

 

http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/proverbe/23/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×