Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Cel mai blestemat nume de pe pamant:ISUS&JESUS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa 2000 de ani se pare ca mitul ISUS a pierdut batalia.Toate informatiile mass-media sunt imptriva legendei biblice.Nu mai comentez despre reprezentantii ortodocsi a lui Isus.Sunt arhicunoscuti.

Daca noi suntem mai prosti si ne inchinam la moaste si iconite ce se intampla cu SUA?Au innebunit?Cati bani se scot anual in SUA si in lume in Numele lui Isus ?Am sa dau doar un exemplu in filmul urmator...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"cineva tocmai a fost vindecat de cancer la stomac" :dance: ..... "o doamna careia i-a cazut tumora pe scena" :cheer:

 

Cei dom Gelu? pai nu-i bine?

 

Bietu' dom' Isus... daca nu a avut si el televiziune... Dar astea-s chestii vechi si normale in USA

 

Pai tu nu vezi ciudatenia?

Daca ai citit evangheliile atunci cand Domnul Isus facea o minune sau vindecare spunea :"sa nu spui nimanui".

acum motto-ul e publicitate si money. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"cineva tocmai a fost vindecat de cancer la stomac" :cheer: ..... "o doamna careia i-a cazut tumora pe scena" :o:

 

Cei dom Gelu? pai nu-i bine?

 

Bietu' dom' Isus... daca nu a avut si el televiziune... Dar astea-s chestii vechi si normale in USA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai citit evangheliile atunci cand Domnul Isus facea o minune sau vindecare spunea :"sa nu spui nimanui".

Ia uite domne!

Inseamna ca evanghelistii nu au facut voia Domnului, pentru ca ei au facut publice minunile lui Gizas Chraist Superstar...

Sa arda in Focul Gheenei!

 

 

Si tot acolo, stimabilul Isus spune: "Duceti-va si spuneti ce vedeti: orbii vad, mutii vorbesc, ologii umbla".

Deci.

Ce sa mai credem?

 

Cu riscul de a ma repeta, acelasi domn spune ca "trupul nu foloseste la nimic", insa el invie a treia zi cu...exact! trupul.

La ce bun?

 

Daca Dumnezeu e iubire, de ce vine in lume sa aduca sabia, Gelutu?

 

BTW, vorba lui Sikaryan, el fiind mielul lui Dumnezeu dus la taiere, de ce raspunde apostolului nu mai stiu care ca "sunt de ajuns" cand i se aduce la cunostinta ca au doar doua sabii?

Probabil ca pe vremea aia nu exista briceagul multifunctional Swiss Army ca sa deschida conservele cu pateu...

 

 

On topic: care e tema discutiei ca nu inteleg.

 

eu as fi scris...controversat

Prezent.

Apreciem anticipatia, puiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Religia= BANI... multi bani... fara impozite :o:

Dar nu vad de ce v-ati suparat acu'? din toate timpurile religia a manipulat oameni pt a le lua banii sau pt putere politica.

 

Vina nu e a individului care "propovaduieste" vina e a prostului care crede .. :dance:

 

Ceea ce zice Isus e o filosofie frumoasa, pe de alta parte sunt o multime de povesi frumoase si moralizatoare pe lume..

 

E duminica (ziua sfanta... sau poate NU :cheer:), e soare afara (in romania ca la mine nu-i) beti o bere si gata... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si totusi sa recunoastem, numele topicului e tot manipulare

personal nu cred ca e mai blestemat decat altele...vezi bush...etc

apoi, sunt destui care il aduleaza si in felul acesta se reface un echilibru

eu as fi scris...controversat

 

De unde puii mei controversat?

Intr-o controversa e nevoie de doi.in cazul asta unii il blestema pe fata iar ceilalti care zici tu ca il aduleaza o fac prin fapte.Poate are Kontro vreo solutie...

 

 

Ia uite domne!

Inseamna ca evanghelistii nu au facut voia Domnului, pentru ca ei au facut publice minunile lui Gizas Chraist Superstar...

Sa arda in Focul Gheenei!

 

 

Si tot acolo, stimabilul Isus spune: "Duceti-va si spuneti ce vedeti: orbii vad, mutii vorbesc, ologii umbla".

Deci.

Ce sa mai credem?

 

Cu riscul de a ma repeta, acelasi domn spune ca "trupul nu foloseste la nimic", insa el invie a treia zi cu...exact! trupul.

La ce bun?

 

Daca Dumnezeu e iubire, de ce vine in lume sa aduca sabia, Gelutu?

 

BTW, vorba lui Sikaryan, el fiind mielul lui Dumnezeu dus la taiere, de ce raspunde apostolului nu mai stiu care ca "sunt de ajuns" cand i se aduce la cunostinta ca au doar doua sabii?

Probabil ca pe vremea aia nu exista briceagul multifunctional Swiss Army ca sa deschida conservele cu pateu...

 

 

On topic: care e tema discutiei ca nu inteleg.

 

 

Prezent.

Apreciem anticipatia, puiu.

 

 

Speram sa scoti vreo perla...da de unde nu-i nici dumnezeu nu cere.Ce-ai baut azi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai dumnezeu asta nu stie altceva decat sa ceara, sarmanul neajutorat.

Acum iau un Redbull.

 

 

Dar raspunde la intrebari, fariseule.

Care e tema? Gizas blestemat?

Din contra, monser.

De maxima asta ai auzit?

Dumnezeu, altadata mai putin viu decat s-a crezut, este astazi mai puţin mort decat s-a spus.

Jean Delumeau

 

Fii serios, nu e blestemat deloc, este adulat pana la paroxism.

Atat de mult incat larga masa a oamenilor simplisti (ca tine), considera chiar o blasfemie sa nu (mai) crezi intr-un mic si firav barbos care posibil sa nu fi existat dar si mai probabil, e total nevinovat de exagerarile la care a fost supus in astia 2.000 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi sa recunoastem, numele topicului e tot manipulare

personal nu cred ca e mai blestemat decat altele...vezi bush...etc

apoi, sunt destui care il aduleaza si in felul acesta se reface un echilibru

eu as fi scris...controversat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×