Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ati comunicat serios de treaba asta? ti a dat argumente solide? intai comunicati apoi verdictul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo saptamana eu si prietenul meu ne-am despartit...el a vrut asta pentru ca spunea ca nu mai merge asa... Cred ca intr-un fel e vina mea pentru ca am fost un pic mai distanta in ultima vreme. Eu tin foarte mult la el..si stiu ca si el. Am stabilit sa ne intalnim zilele astea si sa vorbim mai exact despre ce l-a deranjat. Am fost impreuna aproape un an..si mi-e greu fara el. Ar trebui sa incerc sa ne impacam sau nu? (a doua varianta e cam grea..)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intai discutati si vezi ce l-a deranjat.Daca sunt chestii minore si tu crezi ca le poti schimba atunci da, are rost sa mai incercati.Dar daca iti dai seama ca ce vrea el de la tine tu nu poti sa ii oferi nu are rost sa incerci doar de dragu de a incerca. Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa afli si daca ai tu vreo vina concreta sau omul cauta numai un pretext sa o ia de la capat cu altcineva.

caz in care...iti vezi de viata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te si la faptul ca daca a luat aceasta decizie a facut-o avand un motiv. Nu stiu de ce intotdeauna cand un barbat lasa o femeie apare si afirmatia " ne-am despartit dar stiu ca ma iubeste, tine la mine" bla bla. Pe de alta parte, cand ceva se rupe, oricat de mult am incerca sa reparam, sa acoperim, ca nou nu mai poate fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum vreo saptamana eu si prietenul meu ne-am despartit...el a vrut asta pentru ca spunea ca nu mai merge asa... Cred ca intr-un fel e vina mea pentru ca am fost un pic mai distanta in ultima vreme. Eu tin foarte mult la el..si stiu ca si el. Am stabilit sa ne intalnim zilele astea si sa vorbim mai exact despre ce l-a deranjat. Am fost impreuna aproape un an..si mi-e greu fara el. Ar trebui sa incerc sa ne impacam sau nu? (a doua varianta e cam grea..)

păi ... dacă el a vrut, cred că ar trebui să'i respecţi dorinţa ;)

 

 

de ce ? pentru ca să nu te amăgeşti ... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe de alta parte, cand ceva se rupe, oricat de mult am incerca sa reparam, sa acoperim, ca nou nu mai poate fi.

 

:blink: , mai ales daca a cerut el sa se termine! ;)

 

e ca ciorba, de mai multe zile, reincalzita! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum vreo saptamana eu si prietenul meu ne-am despartit...el a vrut asta pentru ca spunea ca nu mai merge asa... Cred ca intr-un fel e vina mea pentru ca am fost un pic mai distanta in ultima vreme. Eu tin foarte mult la el..si stiu ca si el. Am stabilit sa ne intalnim zilele astea si sa vorbim mai exact despre ce l-a deranjat. Am fost impreuna aproape un an..si mi-e greu fara el. Ar trebui sa incerc sa ne impacam sau nu? (a doua varianta e cam grea..)

 

este bine sa discutati si nu te invinovati...amandoi sunteti "vinovati"in aceeasi masura...daca si dupa discutie el cere timp,ofera-i timp...tocmai ca il iubesti respecta-i dorinta!se va intoarce...sau poate nu,accepta asta face parte din viata!unii oameni intra in viata noastra si raman ptr totdeauna,unii ptr o perioada scurta de timp ...altii din cand in cand...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este bine sa discutati si nu te invinovati...amandoi sunteti "vinovati"in aceeasi masura...daca si dupa discutie el cere timp,ofera-i timp...tocmai ca il iubesti respecta-i dorinta!se va intoarce...sau poate nu,accepta asta face parte din viata!unii oameni intra in viata noastra si raman ptr totdeauna,unii ptr o perioada scurta de timp ...altii din cand in cand...

 

 

Cat timp? O saptamana, o luna, un an? Si intre timp fiecare cu jucariile lui ?

 

E cel mai indicat sa discutati la modul cel mai sincer, sa nu ramana chestii nespuse intre voi, lupta pentru dragostea ta, (ai grija cu ce arme), dar partea cu "cristalizarea" mie nu mi se pare OK.

 

Oricum, a trecut ceva vreme de cand ai lansat Dilema; ne spui ce s-a mai petrecut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×