Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Romanii ... Xenofobia si Italia

Postări Recomandate

Fii linistita Amarena.Daca esti cuminte nu o sa primesti "complimente" de la mine.Naeema este o doamna dulce pe care o stimez dar pentru o persoana care se pretinde musulmanca sare calul cam des.

 

In ce priveste raportul Romania -Italia le suntem superiori din toate punctele de vedere.Ei sunt favorizati din cauza istoriei,turismului si economiei...dar la nivel intelectual si profesional nu se pot compara cu noi.Asa prosti cum suntem...sau ne cred altii.Un taran de la Pocreaca din deal este net superior in raport cu un bastinas al Romei.

 

O romanca harnica care face menaj in Italia face cat 1000 de italience...urate, proaste si curve.

Sigur ca nu pot generaliza dar procentele sunt in favoarea noastra. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fii linistita Amarena.Daca esti cuminte nu o sa primesti "complimente" de la mine.

In ce priveste raportul Romania -Italia le suntem superiori din toate punctele de vedere..

Daca sunt ..cuminte? :D Ok.

 

Cu ce ne incalzeste ca le suntem superiori??? E egal cu 0, atata timp cat nu valorificam...superioritatea asta de care zici tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca sunt ..cuminte? :lol: Ok.

 

Cu ce ne incalzeste ca le suntem superiori??? E egal cu 0, atata timp cat nu valorificam...superioritatea asta de care zici tu.

 

Nu ne incalzeste cu nimic...........din pacate. :o:

Suntem superiori dar habar nu avem cum sa depasim un anumit prag.Nu avem traditie in domeniu.

Exact ca la meciul de fotbal Romania -Italia... :good: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem superiori dar habar nu avem cum sa depasim un anumit prag.

daca suntem superiori, dar HABAR N-AVEM,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia "meseriasii" nu pleaca in Italia, pleaca in tari mai... civilizate. E una cu C, cum ii spune... Ca... Canada, parca. Si mai sunt. Anglia, Suedia & co.. Italia e colea, dupa colt, de aia ne repezim toti incoace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offfff, Amarena nu stiu unde anume locuiesti tu dar mama sta de 7 ani in cuca macaii Calabriei intr-un sat de ala ca din filmele cu mafioti, unde inca se mai trage cu pistolul pe ulita (asa, de placere).

Oricat de imbecil e italianul de rand din Nord cel din sud il intrece de 1000 de ori :D daca i-a zis una mamei mele ca snitelul e inventie italieneasca...

 

Din ce-mi povesteste ea italienii sunt cei mai destepti, cei mai frumosi, pastele lor sunt cele mai extraordinare si etc.

 

Problema se pune in felul urmator, a raspunde cu ura la ura nu e o solutie.

Fiecare dintre noi poate face ceva si anume sa NU mai cumparam produse italienesti.

Romania sa nu mai importe de la ei, cetateanul sa nu mai cumpere de la ei.

Daca s-ar putea (stiu ca asta e un vis) romanii sa-si gaseasca de munca prin alte parti si sa-i lase pe italieni cu marocanii aterizati cu plutele pe plaja ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offfff, Amarena nu stiu unde anume locuiesti tu dar mama sta de 7 ani in cuca macaii Calabriei intr-un sat de ala ca din filmele cu mafioti, unde inca se mai trage cu pistolul pe ulita (asa, de placere).

Oricat de imbecil e italianul de rand din Nord cel din sud il intrece de 1000 de ori :lol: daca i-a zis una mamei mele ca snitelul e inventie italieneasca...

 

Din ce-mi povesteste ea italienii sunt cei mai destepti, cei mai frumosi, pastele lor sunt cele mai extraordinare si etc.

 

Problema se pune in felul urmator, a raspunde cu ura la ura nu e o solutie.

Fiecare dintre noi poate face ceva si anume sa NU mai cumparam produse italienesti.

Romania sa nu mai importe de la ei, cetateanul sa nu mai cumpere de la ei.

Daca s-ar putea (stiu ca asta e un vis) romanii sa-si gaseasca de munca prin alte parti si sa-i lase pe italieni cu marocanii aterizati cu plutele pe plaja ...

cred ca situatia ar fi similara

daca te-ai duce in satele romanesti

ai fi surprins sa vezi

aceiasi imbecilitate

:D

de ce sta mama ta acolo

daca aceia sunt imbecili?

ca sa castige bani, nu?

pai atunci ce mai vrei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×