Sari la conținut
Forum Roportal
Mause2k

Ce versiune de windows folositi ?

Ce versiuni de windows folositi ?  

39 membri au votat

  1. 1. Ce versiune de windows folositi ?

    • Windows 3.11
      1
    • Windows '95
      0
    • Windows '98
      0
    • Windows ME
      0
    • Windows 2000
      0
    • Windows Xp 32 biti
      16
    • Windows Xp 64 biti
      8
    • Windows Vista 32 biti
      8
    • Windows vista 64 biti
      6


Postări Recomandate

Vista Ultimate 32 bit SP1.....de mai bine de un an,

 

Si sunt multumit de cum se misca, dar mai ales de stabilitatea lui.

 

astazi l-am montat si eu. am o intrebare totusi: ai avut xp instalat inainte ?? si daca da, dupa ce ai scos drivere noi pt vista ti-a mai facut probleme la startup animated desktopu ?? cum as putea sa rezolv problema asta, fiindca imi apare un un balon din startbar care imi zice ca winu nu a fost shut down cum trebuie si functia de animated dektop este temporar suspendata...

 

inca nu am avut ocazia sa lucrez concret cu el dar suna bine ce zici :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie de ce imi merge perfect? ai? nu mai vorbesc ca desktopul are 4 ani vechime in afara de ram(1 gb)...zic asta ca sa nu aud vorbe ca e nou si d-aia...e un sistem forjat ca vai de viata lui si merge foc chiar si acum....

 

un sfat inteligent e sa incerce fiecare sa vada cum se intelege cu acel service pack daca merge bine sau nu....nu zic ca e nici bun nici rau....nu zic ca nu ai dreptul sa iti exprimi experienta legata de acest service pack dar in a spune ca e bun sau rau nu mi se pare ok....ideal e sa incerce fiecare pe pielea lui si gata sa isi formeze o parere personala...

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie de ce imi merge perfect? ai? nu mai vorbesc ca desktopul are 4 ani vechime in afara de ram(1 gb)...zic asta ca sa nu aud vorbe ca e nou si d-aia...e un sistem forjat ca vai de viata lui si merge foc chiar si acum....

 

un sfat inteligent e sa incerce fiecare sa vada cum se intelege cu acel service pack daca merge bine sau nu....nu zic ca e nici bun nici rau....nu zic ca nu ai dreptul sa iti exprimi experienta legata de acest service pack dar in a spune ca e bun sau rau nu mi se pare ok....ideal e sa incerce fiecare pe pielea lui si gata sa isi formeze o parere personala...

OK. Pot spune numai ca Windowsul era original iar dupa update au aparut o multime de buguri, in sensul ca a inceput sa sa miste mult mai greu. Acum am reinstalat SO, a facut cateva update-uri iar acum imi cere sa introduc iar SP3-ul. Din pacate, dupa experienta anterioara... nu prea imi vine a repeta figura. Cineva mi-a spus ca ar fi o problema cu doua dintre pachetele din SP3. Problema ar fi cunoscuta si de cei de la Microsoft... Oricum XP rules...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum XP rules

 

cred ca acu ceva ani ziceai win 98 rules nu? :roll:

 

nu exista asa ceva ca cel mai bun sistem de operare depinde de sistem si la ce e folosit sistemul respectiv...asa cum si mie imi place vista dar nu l-as instala pe acest desktop pt ca saracul nu duce atat e prea batran dar la fel pe laptop nu as instala xp....si toate puse gramada astept cu nerabdare windows 7 sa vad ce poate... :wub:

 

si linux e superb din multe puncte de vedere dar nu e pt mine sunt prea comod si prea obisnuit cu windows-ul ca sa fac asa schimbare radicala...

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×