Sari la conținut
Forum Roportal
marianvaruu

Cum sa actionez?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut

in primu rand imi cer scuze daca am mai facut un tropic pe aici ... cu aceeasti tema ...

 

Sunt din constanta am 16 ani si sunt la un curs de Break Dance , Street Dance , Free Stile .

acum 2 saptamani a venit o fata noua la curs este super draguta si are ceva special care ma atrage ..

dar ma pierd cand sunt in fata ei ... nu am mai patit asa ceva nicodata ... dar cred ca m-am indragostit

 

Vreau sa stiu cum ar trebui sa ma bag in seama cu ea si sa continui mai departe ...

Fata e mai timida .... dar e asa frumoasa ca eu nu indraznesc sa vb prea mult cu ea ... consider ca nu am sanse sau alceva. ..

 

Daca vreti sa ma ajutati .... ajutatima nu faceti misto ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba logic ca ai sanse numa' curaj sa ai ... ca daca te vede tremurand nu stiu daca ai sanse dar daca te vede sigur pe tine o sa ai ...deci elimina emotiile si treci la actiune ca sanse ai din plin!

 

ps. poti incepe cu o ciocolata mica dar selecta (sunt in comert special designate, gasesti si in marketuri)...fara prea multe explicatii, un zambet si un "pt tine ca se asorteaza" e suficient :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor le plac baietii relaxati si care le apreciaza. (in cazul tau poti sa ii faci complimente usor indirecte -referitoare la dans de exemplu, la lucruri referitoare la curs, etc).

Cand vorbesti cu ea, sa pari incantat de prezenta ei dar nu in exces la inceput -se va prinde mai repede decat crezi de intentiile tale si totul va decurge normal daca e si ea interesata.Si pe masura ce gasesti mai multe subiecte de discutie, puteti iesi impreuna de la curs, o poti invita la un suc in apropiere. In cazul in care nu iti acorda atentia pe care o doresti, ar fi mai bine sa nu insisti.

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sau ca sa nu dai de banuit ca te intereseaza, sa faci pe indiferentu' adica, intra in vorba cu ea de ceva legat de dans, de miscarile realizate in timul dansului si complimenteaza-i prestatia pe un ton mai... neutru, nu cu limba scoasa de un metru si bulbuci la gura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa curs noi ramanem in sala cateva ore si facem ce vrem ....

 

M-am gandit sa fac toate schemele care le stiu .... si sa le combin intr-un singur dans ...sa iasa misto ...

Sa atrag atenia fetei si apoi sa ma bag in vorba cu ea ..

 

Voi ce ziceti ?

Sa numi zica ceva de genu ca sunt laudaros sau alceva ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa curs noi ramanem in sala cateva ore si facem ce vrem ....

 

M-am gandit sa fac toate schemele care le stiu .... si sa le combin intr-un singur dans ...sa iasa misto ...

Sa atrag atenia fetei si apoi sa ma bag in vorba cu ea ..

 

Voi ce ziceti ?

Sa numi zica ceva de genu ca sunt laudaros sau alceva ...

 

 

si cand reusesti s-o cuceresti cu miscarile tale, cu schemele tale, s-o rogi frumos sa te invete limba romana!

succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa invat si raomna :doh:) ... dar asa m-am obisnuit eu sa scriu ...

 

Luni ma duc la sala ...si o sa pun in practica ce mi-ati zis voi si ce am mai citit eu pe net ....

 

M-am antrenat nu am cum sa gresesc ..

 

Ms de sfaturi daca mai aveti ceva de spus mai spuneti .... :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×