Sari la conținut
Forum Roportal
Seby07

Pentru viza in Canada

Postări Recomandate

Am in Canada un prieten de familie, este cetatean canadian de 10 ani vrea sa ma duca si pe mn acolo sa locuiesc la el da nu stim ce trebuie sa facem,ce documente avem nevoie si daca am vrio sansa sa ajung acolo.De ma poate ajuta cineva cu nite lamuriri va rog sa o faceti,va multumesc

Am un prieten care a plecat in SUA acum doi ani. Mama lui e stabilita acolo de aproximativ 10 ani,parca 8 , nu mai stiu exact. E casatorita cu un cetatean american, in concluzie are cetatenie si ea. I-a trimis baiatului invitatie, a umblat pe la ambasada, cert e ca a asteptat aproape 2 ani pana sa ii aprobe viza, pentru ca el era minor.

Stiu ca se obtine foarte usor viza daca acolo ai pe cineva care e cetatean. Deci la tine cred ca se va rezolva foarte usor. De documente poti sa te interesezi si pe net, oriunde, important e cine te invita de acolo sa vii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am in Canada un prieten de familie, este cetatean canadian de 10 ani vrea sa ma duca si pe mn acolo sa locuiesc la el da nu stim ce trebuie sa facem,ce documente avem nevoie si daca am vrio sansa sa ajung acolo.De ma poate ajuta cineva cu nite lamuriri va rog sa o faceti,va multumesc

Editat de Seby07

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-am intrebat pe un prieten care sta acolo, dar o sa-mi raspunda in jur de 4 ora romaniei, sau poate 3. Daca ai rabdare pana atunci..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L-am intrebat pe un prieten care sta acolo, dar o sa-mi raspunda in jur de 4 ora romaniei, sau poate 3. Daca ai rabdare pana atunci..

 

Sigur cum sa nu am rabdare

 

Am un prieten care a plecat in SUA acum doi ani. Mama lui e stabilita acolo de aproximativ 10 ani,parca 8 , nu mai stiu exact. E casatorita cu un cetatean american, in concluzie are cetatenie si ea. I-a trimis baiatului invitatie, a umblat pe la ambasada, cert e ca a asteptat aproape 2 ani pana sa ii aprobe viza, pentru ca el era minor.

Stiu ca se obtine foarte usor viza daca acolo ai pe cineva care e cetatean. Deci la tine cred ca se va rezolva foarte usor. De documente poti sa te interesezi si pe net, oriunde, important e cine te invita de acolo sa vii.

 

Bun da el ce trebuie sa faca ca sa imi trimita chemarea,sau cum sa mio trimita trebuie sa mearga la ambvasada sau ce trebuie sa mentioneze in chemare??

Editat de Seby07

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor as avea si eu cateva intrebari in legatura cu depunerea dosarului pt viza canada..chestia e ca am citt atatea chestii care sa bat cap in cap incat nu mai inteleg nimik

nelamurirea mea est.....in formularul pe care il completez trebuie neaparat sa dau informatii si depre familia mea desi ei nu ma vor insoti si nu sunt casatorita iar de copii nici nu este vorba

cealalta nelamurire e legata de poze..ei spun tip pasapot dar din cate am vazut pe site-ul lor pozele sunt cam diferite de ce avem noi adica fata trebuie sa aiba intre 31 mm si 36 mm.....

stie cineva unde se pot face aceste poze?

pls help !!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

`Salut...sunt studenta si as dori sa plec pe vara in canada cu invitatie din partea unei persoane cu cetatenie canadiana...de ce acte as avea nevoie si in cat timp se obtine viza de turist?multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
`Salut...sunt studenta si as dori sa plec pe vara in canada cu invitatie din partea unei persoane cu cetatenie canadiana...de ce acte as avea nevoie si in cat timp se obtine viza de turist?multumesc

 

Visiting Canada: Who is eligible

http://www.cic.gc.ca/english/visit/apply-who.asp

 

How to apply for a visa

http://www.cic.gc.ca/english/visit/index.asp

 

Home page

http://www.cic.gc.ca/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Schimbare majoră pentru românii care vor să plece în Canada

Cetăţenii români care intenţionează să călătorească în Canada fără viză vor putea solicita acordarea Autorizaţiei Electronice de Călătorie (eTA) numai în baza unui paşaport simplu electronic (cu date biometrice) începând cu 5 iunie, ora 12,30 (ora României), se arată într-un comunicat al MAE, citat de Agerpres.

http://www.capital.ro/schimbare-majora-pentru-romanii-care-vor-sa-plece-in-canada.html?

************************

Trebuia anuntat mult mai devreme aceste schimbari sint de parere, ca vor fi multe probleme cu cei care nu au acest document actualizat dar au bilet de calatorie cumparat ,,, iar daca nu vor fi primiti in Canada ci retrimisi in Romania ... ar fi foarte tragic soarta celori in cauza.   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×