Sari la conținut
Forum Roportal
d2ea

Infectarea cu hbs

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare pt voi.Am o nedumerire:in urma unor analize prietenul meu a aflat k are anticorpi impotriva VHB.asta c inseamna :k a avut hbs prezent,kre s-a eliminat singur banuiesc..norocos!!!!!!!!am inteles k nu mai poate infecta alte persoane,dar intrebarea mea este in perioada d incubatie el putea transmite boala?va rog dati-mi un raps k sunt disperata!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare pt voi.Am o nedumerire:in urma unor analize prietenul meu a aflat k are anticorpi impotriva VHB.asta c inseamna :k a avut hbs prezent,kre s-a eliminat singur banuiesc..norocos!!!!!!!!am inteles k nu mai poate infecta alte persoane,dar intrebarea mea este in perioada d incubatie el putea transmite boala?va rog dati-mi un raps k sunt disperata!!!!!!!!

 

Da. Ar trebui sa iti faci si tu Antigenul HBS. Si poate si el.

 

buna....nu stiu ce sa iti spun sicer ca si eu sunt in situatia ta si sunt cam disperata.....sunt insarcinata in 14 saptamani...si mi sau facut analizele si m-ia iesit Ag Hbs ,,nonreactive''.....va rog pe toata lumea care vede mesajul meu poate ma ajuta si pe mine sa ointeleg ce inseamna....negativa sau pozitiv?......................va multumesc mult de tot

 

Probabil inseamna negativ. Maimutoii aia care ti-au luat banii pentru analize puteau sa iti dea niste rezultate ca lumea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cristina!

Din cate stiu nonreactive inseamna k ai imunitate la virus B ,dar asta inseamna k ai avut virusul..Dar esti purtatoare in continuare!Ai de gand sa pastrezi copilul?

Uita-te putin la msg d p forum d prin decembrie-ianuarie si ai sa vezi k sunt fete kre au nascut copii sanatosi,fara nici un fel d probleme!

Eu zic sa nu iti faci griji.Esti norocoasa cu rezultatul asta!Eu te sfatuiesc sa iti faci o viremie cat mai repede k sa fii sigura k virusul nu te-a afectat..paza buna trece primejdia rea!Iti urez mult noroc cu sarcina si parerea mea k nu ai d c sa iti faci griji!sa dea Dumnezeu sa fii sanatoasa si tu si copilul!Stiu k e f.greu sa mai ai putere in situatiile astea ,dar tu ai un motiv in plus sa lupti..COPILUL!Multa sanatate!mai astept msg sa imi zici cum t mai simti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna....nu stiu ce sa iti spun sicer ca si eu sunt in situatia ta si sunt cam disperata.....sunt insarcinata in 14 saptamani...si mi sau facut analizele si m-ia iesit Ag Hbs ,,nonreactive''.....va rog pe toata lumea care vede mesajul meu poate ma ajuta si pe mine sa ointeleg ce inseamna....negativa sau pozitiv?......................va multumesc mult de tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna....nu stiu ce sa iti spun sicer ca si eu sunt in situatia ta si sunt cam disperata.....sunt insarcinata in 14 saptamani...si mi sau facut analizele si m-ia iesit Ag Hbs ,,nonreactive''.....va rog pe toata lumea care vede mesajul meu poate ma ajuta si pe mine sa ointeleg ce inseamna....negativa sau pozitiv?......................va multumesc mult de tot

 

 

AgHbs nonreactive inseamna negativ, adik nu ai hepatita B. Nu tzi mai fa griji din cauza asta shi o sarcina cat mai ushoara. Colaga din inaintea mea le a incurcat oleak shi potzi sta linistita. Numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×