Sari la conținut
Forum Roportal
ALX

Counter-Strike Source plusuri/minusuri

Postări Recomandate

Si cica l-am intrebat pe Acamandur :crazy:

Dar e bine sa stiu si de la tine...4'6 de la tero...e cam varza....prefer awp-u' :)

si mie imi place cs ,dar ca hobby , dak indrazneste cineva sa ma provoace ......... :stars: :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci ALX, imi dovedesti ca nu ai jucat nici macar 2 zile CSS cu boti. Eu am jucat si botii invata de la jucator miscarile si tactica... in 2 saptamani de jucat devenisera extraordinar de buni. Cat despre 1.6 fata de CSS nici nu exista comparatie, CSS il bate detasat, dar sunt unii care nu accepta evoluarea si de aceea nu iti place. CSS are o fizica reala (contine ragdolls) are motor grafic (Source), 1.6 nu contine nici un motor grafic... si sa nu-mi spui ca are motor fiinda e 3D pentru ca nu are. Iar tu te-ai obisnuit cu 1.6 d-aia ai impresia ca armele sunt compactate, ele defapt sunt realizate in asa fel incat sa para ca le ai in mana si sunt orientate cum trebuie ca sa tragi cu ele, nu mai sunt asa de deplasate spre dreapta ca la 1.6. CSS are si dynamic lights, are scantei cand tragi in metal, cand arunci armele pe jos se aude cand cad, cand explodeaza o grenada sunt aruncate tot (jucatori, arme, cutii, butoaie) la o distanta care depinde de masa lor. Sa nu mai vorbesc de efectul care il are flashbang-ul, ultima imagine vazuta inainte de a fi orbit se suprapune cu cea imediat urmatoare si miscarea stanga-dreapta accentueaza efectul, smoke-ul eest mult mai detaliat, daca e o sursa de lumina sub el (exemplu lumina de la C4) se lumineaza in rosu, daca esti cineva in fum si trage se lumineaza de la focul armei, M4A1 nu mai are flash cand tragi cu amortizoru, efectul de zoom este unul radical imbunatatit, el nu mai este instantaneu ca la 1.6, ci este gradat. Armele au acum recul... cu alte cuvinte, CSS transforma cs-ul intr-o experienta de neuitat, adaugand atata realism incat parca esti chiar in focul luptei. Sa nu mai zic ca acum poti face o gramada de tactici, in special pe assault la ostatici cand esti terro, daca intri in camera si inchizi usile, tragi cu o arma puternica in dulapurile alea si le darami in dreptul usii ca sa le baricadezi, alt lucru care demonstreaza o fizica extraordinara. Umbrele sunt extraordinar de detaliate, ele fiind orientate in unghiul de unde bate lumina, lucru care dovedeste potentialul tactic. Oricum am lua-o, CSS este o revolutie in domeniu si eu unul m-am lasat de 1.6 si acum joc doar CSS si tin sa va spun ca este nemaipomenit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gnosis, asa ceva cu "Your version does not match the server" apare doar daca ai CSS pirat, versiunea Emporio sau DigitalZone si alea sunt muci, mananca multe resurse si nici macar nu sunt stabile. Cumpara Steam CSS, este 100 RON si are in el inca un joculet si DoD:Source.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal..am si eu o problema cu cs-u...cu orice arma as fi niciodata nu trage pe tzinta trage pe langa...am si instalat cs din nou..si patchuri si nimic...tot pe langa trage...ce sa fac...help pls

Editat de rza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai aici e o eroare mai babana sa zic asa :airkiss: Eu am vazut skinuri pt CS care intr-adevar nu erau cu tevile orientate spre tinta, ba erau mai sus, ba mai jos dar oricum, trageau la tinta. Acum nu inteleg prea bine ce vrei sa zici. Explica-mi situatia urmatoare de la tine:

Ai un AK47 si tintesti un inamic, daca inamicul sta pe loc si tu tragi un glont la cap il omori sau tragi pe langa ? In piept e aceeasi situatie ? (Nu e o intrebare sa vad daca stii CS, vreau sa-mi spui care e fenomenul sa stiu daca e de la CS sau de la skinurile tale de la arme).

Editat de Ameriknu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sal..am si eu o problema cu cs-u...cu orice arma as fi niciodata nu trage pe tzinta trage pe langa...am si instalat cs din nou..si patchuri si nimic...tot pe langa trage...ce sa fac...help pls
traducere:

 

Salut. Am si eu o problema. Sunt noob si nu stiu sa joc. Mereu alerg de colo-colo fara sa-mi dau seama ca un om normal nu poate sa alerge cu o arma de cateva kilograme si sa mai si traga bine la tinta. Tot asa nu-mi dau seama ca jocul a fost facut sa imite realitatea si nici toate patchurile de pe lume nu o sa ma ajute sa trag mai bine. Ce sa fac , va rog sa-mi curmati suferinta!

 

Solutie: invata sa joci.Cand tragi stai pe jos , si daca se poate stai jos (crouch). Pune tinta pe cap si trage runde scurte .

Fiecare arma trage "mai nasol" (pe langa) pe masura ce runda de tragere avanseaza. La un ak sau colt e bine sa tragi maxim 3 gloante per burst. Daca tii apasat o sa trage peste tot da nu unde vrei tu.

Unele arme merg sa tii apasat pentru ca te ajuta reculul. (3-1)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×