Sari la conținut
Forum Roportal
ALX

Counter-Strike Source plusuri/minusuri

Postări Recomandate

Nu imi pot vedea server-ul on-line, ajutor !

Mi-am facut server de "CS-Source", mi-am facut adresa pe "no-ip", merge totul ok...Dar nu stiu cum sa fac sa-mi apara server-ul "ON-LINE" !!!.....Imi apare doar in "LAN", nu si pe "INTERNET" ....

Am IP DINAMIC, de-asta am apelat si la "no-ip.org"....

Pe site-ul "setti", imi cere sa bag "ip-adress" etc..... Care sunt acelea ??!

EX.

Adresa facuta pe "no-ip" este "fightandlive.zapto.org" si imi da un anume "ip" : "93.548.201.54" !!

Numele serverului este: "=]Y&D[TK100]|[FAST DL]|[!vote]|[nice skin]IT/RO[=", si-l vad doar in "LAN" cu alt "IP" : "192.168.1.65" !!

Cine-mi poate spune cum sa rezolv asta,,, :sweating: !?!

PS: daca se poate un EX. concret !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu imi pot vedea server-ul on-line, ajutor !

Mi-am facut server de "CS-Source", mi-am facut adresa pe "no-ip", merge totul ok...Dar nu stiu cum sa fac sa-mi apara server-ul "ON-LINE" !!!.....Imi apare doar in "LAN", nu si pe "INTERNET" ....

Am IP DINAMIC, de-asta am apelat si la "no-ip.org"....

Pe site-ul "setti", imi cere sa bag "ip-adress" etc..... Care sunt acelea ??!

EX.

Adresa facuta pe "no-ip" este "fightandlive.zapto.org" si imi da un anume "ip" : "93.548.201.54" !!

Numele serverului este: "turned.gifY&D[TK100]|[FAST DL]|[!vote]|[nice skin]IT/RO[=", si-l vad doar in "LAN" cu alt "IP" : "192.168.1.65" !!

Cine-mi poate spune cum sa rezolv asta,,, flowers1.gif !?!

PS: daca se poate un EX. concret !

scrie sv_lan 0 in consola si vezi daca iti merge

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scrie sv_lan 0 in consola si vezi daca iti merge

 

 

Gaby........

este setat din "server.cfg" acest lucru si nu doar asta......... totul e ok in server, cu mici diferente care le voi face pe parcurs, "schimbari";"modificari", etc.

Mie-mi trebuie sa stiu cum se face asta:

 

(ex: server.no-ip.com:27015)--->> care anume's alea ??!...am folosit deja urmatoarele:

(numele facut pe "no-ip"+portul)

1) fightandlive.zapto.org:27015

("IP-ul" dat de "no-ip"+portul)

2) 93.157.252.46:27015

....nici un rezultat, dupa ore bune de server on-line.... nu doar 40 min. cat ar fi fost normal !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU SERVER DE CS-SOURCE, cer ajutor de la cineva care are un pic de cunostinte in domeniu si rabdare.

Toate mapele care le am din pachetul "MEGA_MAP_PACK", si le am puse in FAST SERVER MOD // instalate inclusiv cu .nav .txt si in format .bz2 // jucatorilor care intra pe server, dupa vre-o 10 sec. le da o errare cum ca: "your map difer from the server", sii da afara. Doar celelalte mape default "cs_italy; de_dust; etc. le merg si se pot connecta normal pe server.

<< dator vandut >> ajutatorului. :rtfm:

 

Numele Serv. este: ""

Editat de Katthya

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×