Sari la conținut
Forum Roportal
adrianq

preturi metro

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,

 

Sunt nou pe acest forum si vreau parerile voastre. Am o retea de internet in zalau si singurul provider de aici este upc care nu ofera metropolitan cu Bucuresti.

Si acum intrebarea mea este dc stiti vreo firma care are acoperire nationala si ofera metro.Pe mine m-a contactat cineva de la Fiber Telecom si mi-au oferit 100mbsp de metro cu 500de euro,nush dc e mult sau putin ,voi ce credeti?

 

Multumesc anticipat . :P

 

P.S. Am nevoie de metro cam pentru vreo 400 de clienti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare,

 

Sunt nou pe acest forum si vreau parerile voastre. Am o retea de internet in zalau si singurul provider de aici este upc care nu ofera metropolitan cu Bucuresti.

Si acum intrebarea mea este dc stiti vreo firma care are acoperire nationala si ofera metro.Pe mine m-a contactat cineva de la Fiber Telecom si mi-au oferit 100mbsp de metro cu 500de euro,nush dc e mult sau putin ,voi ce credeti?

 

Multumesc anticipat . :roll:

 

P.S. Am nevoie de metro cam pentru vreo 400 de clienti.

100mb/s la 500E e super scump! Am vazut oferte pentru persoane fizice cu 10mb/s extern, 100mb/s metro si 100mb/s retea la numai 50E!Fa-ti si tu un calcul si vezi daca chiar merita! eu unul sunt de parere ca 500E e cam scump

Editat de truthman

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare,

 

Sunt nou pe acest forum si vreau parerile voastre. Am o retea de internet in zalau si singurul provider de aici este upc care nu ofera metropolitan cu Bucuresti.

Si acum intrebarea mea este dc stiti vreo firma care are acoperire nationala si ofera metro.Pe mine m-a contactat cineva de la Fiber Telecom si mi-au oferit 100mbsp de metro cu 500de euro,nush dc e mult sau putin ,voi ce credeti?

 

Multumesc anticipat . :)

 

P.S. Am nevoie de metro cam pentru vreo 400 de clienti.

 

Salutari,

 

Depinde ce anume ofera ei in acei 100 Mbps metro. Din verificarile facute de mine, legate de Fiber Telecom, vad ca au sesiuni BGP cu UPC ( practic inutila in momentul de fata, deoarece UPC anunta rutele metropolitane pe extern ) au cu RDS si cam atat. Nu vad si fie legati la vreun internet exchange sau geva de genul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×