Sari la conținut
Forum Roportal
ashcroft

Un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tot ce pot sa spun este ca racii sunt niste persoane de care trebuie sa stati deoparte...Eu sunt unul din acei raci, pe care cu greu ii scoti din propria minte si pe care cu greu ii poti face sa iti marturiseasca adevaratele sentimente. Ceea ce e cel mai rau este ca am fost capabil sa fac rau singurei fiinte de pe lumea aceasta care ma iubea si pe care o iubeam. Si de ce ? Pentru ce...? NU prea pot sa imi explic. Ceea ce credeam eu ca e bine sa fac s-a dovedit a fi cea mai mare minciuna pe care mi-am spus`o vreodata. Cine iubeste si lasa...cam asa sunt eu ... si acum regret si nu stiu daca mai pot schimba ceva. Am parasit singura persoana pe care am iubit-o cu adevarat si care m-a iubit ... si acum ... ea nu mai poata sa aiba incredere in mine de nici un chip, desi o vreau inapoi mai mult decat vreau inapoi tineretea proprie, mai mult decat imi dporesc inapoi proprima-mi persoana. Si pentru ce ...? sau de ce..? Din prea multa dragoste, aungem sa facem prostii...alt raspuns nu am...poate este din cauza nesigurantei sau a lipsei de incredere? NU stiu ... tot ce stiu este ca o vreau inapoi si nu stiu daca mai este posibil, lipsa de increddre in mine pe care am simtit`o put si simplu ma daramat. De 2 saptamani sunt pur si simplu terminat atat fizic cat mai ales psihic ..Ea este geamana...o creatura cum rar intalnesti, care m-a iubit si m-a respecatat cum nu a facut-o nimeni si nu exagerez cu nimic , este cel mai bun lucuru care mi s-a intamplat vreodata si eu pur si simpl;u am dfat cu piciorul ca sa imi demonstrez mie ca ma iubeste cu adevrat desi stiam acest lucuru ...sau ar fi trebuit sa stiu. Dragostea et atat de complexa incat nu stiu ..nu se prea poate cataloga. Amandoi am facut gesturi nebunesti, poate prea pripite si nu am simtit cand trebuia sa ne oprim..doar ca sa ne demostram dragostea pe care o avem unul fata de celalalt, dar in acelasio timp din aceasta dragoste nebanuita sa nascut ceva mult mai rau...un fel de treapta intermediara...pe carte nu o pot explica, un fel de sir de demostratii negative , un sir de teste( p[entru ca racul cat traieste testeaza pana cand isi da seama cu adevarat de ce simte nu se lasa..) dar teste inutile pana la urma...si care nu fac decat sa ingreuneze situatia ... acum put si simplu eu sunt intro situatie din care nu nmai stiu cum sa ies...am ranit-o mai mult decat este posibil de suportat si totusi nu stiu de ce ma facut`o, pentru ca o iubeam si o iubesc in continuare...Poate cineva va avea putereea sa imi explice de ce am facut`o? Ea este femeia cu care vreau sa imi cresc nepotii ...cu care ma imaginez facand castekle de nisip impreuna cu nepotii cand vom fi batrani ...si totusi ...daca am ranit`o in halul asta, pentru ca i`am zis ca vreau sa ne despratim doar ca sa imi demonstrez eu mine nu stiu ce anume ca nu imi mai pot explica ce am vrut de fapt...o mai pot rani in continuare? Eu nu vreau sa o mai ranesc nici makar cu un cuvant si totusdi ... o fac si nu imi explic de ce? I`am zis ca o vreau inapoi...dar dupa cate a trecut din moemnetul in care neam desaprtit, nu stiu daca ma va mai accepta vreodata. Eu traiesc cu speranta ca o va face, poentru ca simt ca imi este sufletul pereche, ca este femeia cu care vreau sa impartasesc tot...si totusi in 4 ani de zile nu am facut`o...si nu imi explic de ce. De ce simt toatae aceste lucururi si totusi nu am fost capabiul sa o fac ? Si acum regret ... si pur si simplu imi vine sa fac numai prostii doar ca ea sa ma observe, doar ca ea sa ma ceara inapoi asa cum o cer si eu in momenetele astea. Cineva imi poate da vreun sfat ,, orice pentru ca sincer sunt disperat si nu mai stiu ce sa fac pur si simplu////4 ani de zile am iubit`o in cel mai curat mod posibil si totusi am facut`o sa sufere mai mult decat voi putea eu vreodata sa concep, doar pentru ca eram eu nesigur pe ceea ce simteam. As avea nevoie de un sfat, orice....cum sa o recastig inapoi pentru ca deja simt ca dipser din toate pct de vedere......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca voi,Racii, nu stiti de ce faceti asta....

Cat timp a trecut de la despartire?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca voi,Racii, nu stiti de ce faceti asta....

Cat timp a trecut de la despartire?

 

 

O luna si jumatate. Timp in care am incercat sa para ca mi-a trecut ... am facut-o si pe ea sa creada, si totusi in sufletul meu era cu totul altceva si disperam si ma chinuiam singur ca asa e mai bine ...

Tot ce pot sa iti zic ca da, intr`adevar cred ca suntem si pentru noi niste neintelesi.

Acum cel putin nu sunt sigur decat de un singur lucru pe lumea asta, ca am iubit-o , o iubesc si o voi iubi in continuare, indiferent de ce va fi. Asta nu pot sa schimb si nici nu vreau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca voi,Racii, nu stiti de ce faceti asta....

 

Si eu sunt tot rac...dar nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu nesigura pe sentimentele mele sau pe cele ale partenerului.

 

 

Cat despre tine...a te ascunde in spatele zodiei pentru a-ti motiva greselile nu este cea mai buna metoda de a o face sa se intorca la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca intre doi oameni care patru ani de zile s-au iubit, o luna si jumatate de despartire nu reprezinta nimic.

Poate un ''iarta-ma'' spus din suflet ar ajuta mai mult decat crezi... asta daca nu e prea greu pentru un rac orgolios.

Succes! Sper sa nu fie prea tarziu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm el rac, eu gemeni. Nu ne dadea nimeni nici o sansa. Am fost impreuna 7 ani, dar ne-am plictisit. Fara scandal, s-a terminat totul, daaaar, daca e sa punem atata accentul pe zodii, racul e mult prea analitic si familist pentru zvapaiatul geaman. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spui ca ai facut-o sa sufere pentru ca nu erai sigur de ceea ce simteai dar pe de alta parte afirmi ca in 4 ani ai iubit-o in "cel mai curat mod pisibil." E o neconcordanta aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gemenii cu greu se lasa convinsi. spun asta pentru ca si eu sunt in zodia gemenilor. astia (gemenii) iarta, dar nu uita. tu poti sa-i spui pur si simplu ca o iubesti, ca este totul pentru tine. dar mai inainte de toate, spune-i ca-ti pare foarte rau. iar pe langa cele de sus, mai da-i si un trandafir rosu. poate merge. multa bafta ! :D :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×