Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Anticristul deconspirat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu as vrea sa fiu off-topic........dar Otilia...te rog sa ne lamuresti pe noi....de unde venim? Ce se intampla dupa moarte?Ajungem doar in Rai sau Iad? Si cam asta a fost toata existenta? ?Un copil care moare in chinuri dupa 1 an de zile....nu prea a invatat mare lucru despre existenta fizica ? Nu crezi? Ce rost avea sa se mai nasca? Nu mai bine ramanea unde era? PAna si domnul Argesanu vorbeste despre reincarnare in cartile dansului........adica ne minte?Pe cititori?Acum cine are dreptate tu sau domnul Argesanu?

:doh: Si cine-i Argesanu in fond? Dzeu?

Otilia,are dreptate cu reincarnarea. :doh: Biblia,nu pomeneste nimic despre karma si alte asemenea bazaconii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Si cine-i Argesanu in fond? Dzeu?

Otilia,are dreptate cu reincarnarea. :P Biblia,nu pomeneste nimic despre karma si alte asemenea bazaconii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sa presupunem ca e adevarat........atunci de ce face Dumnezeu diferente intre oameni? nu ne iubeste pe toti la fel? Nu suntem toti creatia divina? Traim o singura data si atunci unii dintre noi au 'ghinionul ' sa traiasca putin si prost...........chiar nu pot sa imi explic aceasta 'logica' divina..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa presupunem ca e adevarat........atunci de ce face Dumnezeu diferente intre oameni? nu ne iubeste pe toti la fel? Nu suntem toti creatia divina? Traim o singura data si atunci unii dintre noi au 'ghinionul ' sa traiasca putin si prost...........chiar nu pot sa imi explic aceasta 'logica' divina..........

 

 

Nici eu nu pot sa mi-o explic,dar...,,nu cerceta aceste legi,ca esti nebun cand le-ntelegi",cum spunea Cosbuc.

 

Si cu cat incerc sa vad mai mult cu atat tot mai multe devin de neanteles...asa ca ...pauza,pentru moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa presupunem ca e adevarat........atunci de ce face Dumnezeu diferente intre oameni? nu ne iubeste pe toti la fel? Nu suntem toti creatia divina? Traim o singura data si atunci unii dintre noi au 'ghinionul ' sa traiasca putin si prost...........chiar nu pot sa imi explic aceasta 'logica' divina..........

Pai... :spiteful: tocmai,ca nu exista nici o logica! Dzeu,nu e logic.Totul,e o loterie.Ruseasca. :cheer:

Noi,cautam logica in tot.Poate ca ea,nu exista si nici nu trebuie sa existe in tot.Sau poate ca e ...altfel,de cum o percepem noi.Ceva asemanator formarii imaginii pe retina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubirea are ratiuni pe care ratiunea nu le poate cuprinde...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e unul si din argumentele mele,gasirea unui sens al vietii,in favoarea reancarnarii.Dar din pacate e foarte fragil.

si eu gasisem un sens in viata... da acum am ajuns la concluzia ca mai bine imi iau animal de companie decat femeie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iubirea are ratiuni pe care ratiunea nu le poate cuprinde...

Asa este!

 

Cate animale blande si iubitoare isi iubesc nespus stapanul ...care le duce la abator!

Sti de ce?

Pentru ca iubirea are ......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este!

 

Cate animale blande si iubitoare isi iubesc nespus stapanul ...care le duce la abator!

Sti de ce?

Pentru ca iubirea are ......

Sikaryan, aici e vorba de iubirea are burta. :cry: Sper ca nu erau caini sau pisici.

Pai se mai iubeste omul si pe el...din greseala... :cry:

 

 

 

iubirea are ratiuni pe care ratiunea nu le poate cuprinde...

Asa-i Ella, dar la barbati este mai dificil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sikaryan, aici e vorba de iubirea are burta. :roll: Sper ca nu erau caini sau pisici.

Pai se mai iubeste omul si pe el...din greseala...

Pai aia e iubire ...cand te iubesti pe tine insuti?

Asta o fi iubirea lui isus ?

sau nu ai observat ca atunci cand e vorba de iubire pura si curata ...mai degraba o intalnesti la animale pentru stapanul lor Omul ...si tocmai omul este cel care le foloseste aceasta slabiciune sa le taie gatul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×